Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Co to jest SzukajDivy.pl?

Strona SzukajDivy.pl to pierwsza wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich w polskim internecie. Umożliwia ona w łatwy i szybki sposób odnaleźć anonse spełniające kryteria użytkownika, bez potrzeby przeszukiwania wielu portali ogłoszeniowych równocześnie.

W jaki sposób działa wyszukiwarka SzukajDivy.pl?

Zasadniczo sposób działania strony SzukajDivy.pl nie różni się od innych wyszukiwarek takich jak np. google, yahoo czy DuckDuckGo. Na ogół to co można znaleźć u nas, można też znaleźć w tradycyjnych wyszukiarkach.

Dlaczego numery telefonów są częściowo ukryte?

Jeśli na stronie pojawiłyby się pełne dane kontaktowe, oznaczałoby to, że wyszukiwarka korzysta z treści oryginalnych stron w sposób, który mógłby narazić ich autorów na stratę (ponieważ, ktoś mógłby nawiązać kontakt z ogłaszającymi się osobami z pominięciem oryginalnego źródła). Taki sposób wykorzystania stron internetowych jest niezgodny z prawem i na ogół uznawany za nieetyczny.

Dlaczego widzę tylko fragmenty ogłoszeń?

Serwis SzukajDivy.pl nie jest bazą ogłoszeń. W związku z tym nie ma możliwości, aby za jego pośrednictwem przeglądać pełne profile ogłaszających się osób. Mówiąc językiem bardziej formalnym, SzukajDivy.pl udostępnia jedynie jakościowo nieistotną część odnalezionej treści tzn. taką, która jest - z punktu widzenia użytkownika - nieprzydata bez odwiedzenia oryginalnej strony.

Co się dzieje kiedy jedno z ogłoszeń zniknie z internetu?

Ponieważ serwis SzukajDivy.pl nie jest bazą ogłoszeń, to anonse, które zniknęły z internetu znikają również z wyników wyszukiwania. Celem SzukajDivy.pl jest pokazanie jak najwierniejszego obrazu tego, co można aktualnie znaleźć w sieci. Jeśli jakieś ogłoszenie jest już nieaktualne (zniknęło z oryginalnej strony), ale nadal da się je odnaleźć w SzukajDivy.pl, to znaczy, że niebawem zniknie również z wyników wyszukiwania SzukajDivy.pl.

W jaki sposób SzukajDivy.pl dowiaduje się o istnieniu nowych stron?

Serwis SzukajDivy.pl stale monitoruje internet w celu odnalezienia publicznie widocznych ogłoszeń. Odwiedza on oryginalne strony w analogiczny sposób jak robią to klasyczne wyszukiwarki takie jak np. google czy yahoo.

Prowadzę stronę z ogłoszeniami, ale nie jest ona widoczna w SzukajDivy.pl, dlaczego?

Zdarza się, że czas pomiędzy powstaniem nowego serwisu, a momentem, kiedy robot SzukajDivy.pl go odnajdzie, może się wydłużać. Jeśli prowadzisz stronę z ogłoszeniami towarzyskimi i chciałbyś(abyś), aby była ona widoczna już teraz, to możesz skorzystać z formularza dodawania nowej witryny. Ponieważ właściciele witryn chętnie współpracują z SzukajDivy.pl, to od 2013 roku jest to najczęstszy sposób, w jaki nowe strony trafiają do wyszukiwarki.

Moje ogłoszenie jest już nieaktualne, ale nadal można je odnaleźć w SzukajDivy.pl. Co robić, jak żyć?

W takim wypadku nie ma potrzeby wykonywania żadnych kroków. Jak tylko SzukajDivy.pl wykryje, że ogłoszenie znikneło z internetu, to zniknie również z wyników wyszukiwania. Jeśli z jakichkolwiek powodów chciałbyś(abyś), przyspieszyć ten proces możesz skontaktować się mailowo poprzez adres [contact], podając numer telefonu lub linki do wygasłych ogłoszeń.

Posiadam ogłoszenie w internecie, ale nie chcę aby dało się je odnaleźć w SzukajDivy.pl. Co robić, jak żyć?

Proszę skontaktować się mailowo na adres [contact] podając linki do swoich ogłoszeń lub numer telefonu.

Po wprowadzeniu zapytania otrzymuję komunikat "brak wyników". Dlaczego?

Oznacza to, że wyszukiwarka nie znalazła ogłoszeń spełniających wszystkie podane kryteria równocześnie. Należy spróbować ponownie, ale używając mniej szczegółowego zapytania, z mniejszą ilością słów kluczowych.

Po wprowadzeniu zapytania otrzymuję dużą liczbę wyników, jednak większość z nich nie jest tym czego szukam.

Najczęściej problem ten związany jest z nieumiejętnym stosowaniem cudzysłowów. W przypadku braku cudzysłowu każde słowo kluczowe przetwarzane jest niezależnie, np. zapytanie na twarz spowoduje, wyszukanie wszystkich anonsów zawierających równocześnie słowa "na" oraz "twarz" bez względu na kolejność i miejsce wystąpowania tychże w tekscie. Przykładowe ogłoszenie spełniające te kryteria może zawierać następujący fragment : "Mam sympatyczną twarz i lubię na pieska.", co prawdopodobnie nie jest tym co chciał odnaleźć użytkownik.

Aby wyszukać całą frazę łącznie (tzn. bez rozbijania jej na pojedyncze wyrazy) należy objąć ją cydzysłowem "na twarz". Spowoduje to wyszukanie tylko ogłoszeń zawierających całą frazę w dokładnie takiej postaci jaka została zawartapomiędzy cudzysłowami. Przykład podany powyżej zostałby w tym przypadku odrzucony.

1 komentarz:

piątek, 20 stycznia 2017 15:18 przez ~Bruno

poszukuję osoby towarzyskiej lubiącej spacery i wycieczki. Niezależnej finansowo. Lubi mądre rozmowy na różne tematy i mieszka w centrum Mysłowic.

Odpowiedz

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?