Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Rzeżączka - co warto wiedzieć na jej temat?

Ta choroba zakaźna może sprawić wiele problemów, a brak odpowiedniego leczenia staje się częstą przyczyną bezpłodności. Rzeżączka, mimo licznych kampanii mających na celu promowanie bezpiecznego seksu, nadal jest poważnym problemem. Co każdy dorosły człowiek powinien wiedzieć na jej temat?

Rzeżączka: liderka w gronie chorób wenerycznych

Rzeżączka należy do najpowszechniejszych chorób wenerycznych. Zdecydowania większość przypadków zarażenia tą chorobą wiąże się właśnie z przypadkowym seksem bez zabezpieczenia. Choroba ta może zaatakować zarówno mężczyzn, jak i kobiety. W tym drugim przypadku ma ona zazwyczaj charakter choroby przewlekłej, podczas gdy panowie musza się zmierzyć z jej ostrzejszą formą.Szybkie leczenie w przypadku rzeżączki odgrywa bardzo ważną rolę, a pierwsze objawy choroby nie mogą zostać zignorowane. Kiedy zatem należy zgłosić się do lekarza? Ropne wycieki z pochwy lub cewki moczowej, pieczenie i ból w trakcie oddawania moczu to najbardziej charakterystyczne objawy tej choroby. W przypadku kobiet dodatkowym problemem stają się silne bóle podbrzusza, często spowodowane przez infekcję przenikającą aż do macicy i jajowodów.

Na czym polega leczenie rzeżączki?

Choć jest problemem wstydliwym, z podjęciem decyzji o wizycie u lekarza nie można zwlekać. Odpowiednie leczenie, podjęte w porę, to szansa nie tylko na ograniczenie skutków choroby, ale i jej całkowite pokonanie. Podstawą wleczeniu stają się antybiotyki i penicylina, która w kuracji odgrywa najważniejszą rolę. Ważne jest też zrezygnowanie ze współżycia aż do czasu wyleczenia. W przypadku par sukces może przynieść tylko leczenie obojga partnerów, dzięki czemu choroba nie będzie wracała po krótkim czasie ze zdwojoną siłą.

Ponieważ rzeżączka należy do chorób przenoszonych drogą płciową, profilaktyka w jej przypadku polega przede wszystkim na stosowaniu zabezpieczenia w trakcie stosunku oraz unikania kontaktów seksualnych z przypadkowymi partnerami. Warto o tym pamiętać, gdyż komplikacje związane z ta chorobą oraz dolegliwości związane z jej przebiegiem mogą poważnie utrudnić życie i przekreślić marzenia o posiadaniu własnego potomstwa.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?