Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Dlaczego kobiety nie mają ochoty na seks?

Większość mężczyzn może kochać się niemalże o każdej porze dnia i nocy. Do seksu nie trzeba ich namawiać. Z kobietami bywa jednak nieco trudniej. Nie wszystkie panie mają ochotę na seks. Często seksu nie brakuje im przez naprawdę długi czas. Warto pamiętać, że w bardzo wielu sytuacjach seks okazuje się być doskonałym barometrem dla naszego związku. Co stoi za brakiem ochoty na seks w przypadku kobiet? Z jakiego powodu libido jest u nich zbyt niskie? Czy można sobie z tym poradzić?

Stres

Jedną z przyczyn braku ochoty na seks w przypadku kobiet jest zbyt stresujące życie. W codziennym funkcjonowaniu nie brakuje sytuacji, które nas denerwują, napawają lękiem czy strachem. W efekcie seks i potrzeby erotyczne schodzą na dalszy plan. W tym wypadku ochota na seks może szybko wrócić. Wystarczy po prostu nieco odpocząć, odstresować się, zapomnieć o problemach i o tym, co nas boli. Pomóc może na przykład miły wyjazd – niekoniecznie z partnerem. Wyjechać można także z przyjaciółką.

Ciąża

Niektóre kobiety w okresie ciąży chętniej uprawiają seks. Większość jednak z niego rezygnuje. Wszystko w obawie o zdrowie dziecka. Do tego dochodzi zmieniające się niemalże z każdym tygodniem ciało, które przez wiele pań jest po prostu nieakceptowane. Trudno mieć ochotę na seks, kiedy uważa się za brzydką, grubą i nieatrakcyjną. A za takie uważa się właśnie większość kobiet w ciąży.

Okres po porodzie

Przez pierwsze tygodnie wstrzymanie się od współżycia seksualnego jest zalecane przez lekarza. Ciało kobiety oraz jej narządy rodne muszą bowiem wrócić do normy. Na ogół jednak już po około półtora miesiąca można wrócić do aktywności seksualnej. Nie wszystkie panie mają jednak na to ochotę. Wiele z nich jeszcze przez długi czas unika seksu. Wszystko za sprawą hormonów oraz innej orientacji kobiety, która nagle przestawia się na opiekowaniem się dzieckiem. Własne sprawy, w tym również seks, schodzą na dalszy plan.

Konflikty

Wśród przyczyn, których konsekwencją jest brak ochoty na seks u kobiet, znajdują się konflikty z partnerem. Jest to jedna z częściej pojawiających się przyczyn, dla których kobiety rezygnują z seksu. Panowie bardzo często decydują się na seks po kłótni. W przypadku kobiet takie sytuacje zdarzają się naprawdę rzadko. Zdecydowana większość kobiet woli najpierw rozwiązać problemy z partnerem, a dopiero potem zdecydować się na współżycie. Jeżeli mężczyzna chce, aby seksu mu nie zabrakło, powinien zrobić wszystko, aby relacje między nim a jego kobietą układały się możliwie jak najlepiej.

Kobiety rezygnują z seksu z naprawdę bardzo wielu powodów. Z wieloma z nich można uporać się dość szybko. Podstawą jest jednak zawsze wzajemna, szczera rozmowa, która pozwoli odkryć prawdziwą przyczynę, która kryje się za niechęcią do współżycia. Czasem niezbędna może okazać się pomoc specjalisty.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?