Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Niewierność w związku

Zdrada nie przydarza się przypadkiem. Zawsze ma jakieś przyczyny, a wina zawsze leży po obu stronach. Mężczyźni często zdradzają, bo mają potrzebę wyładowania seksualnego, a kobiety – bo mają niezaspokojoną potrzebę emocjonalną.

Z badań CBOS-u wynika, że 42% rodaków było niewiernych przynajmniej raz życiu. Statystycznie co drugi Polak i co trzecia Polka angażuję się w romanse z osobami będącymi w w związku. Jednak tylko co czwarta zdrada kończy się rozstaniem.

Wszystko zależy od punktu widzenia czyli tego czym dla osób tworzących związek jest zdrada. Każdy z nas postrzega ją inaczej. Ale żeby było jeszcze ciekawiej inne podejście mają do niej kobiety, a jeszcze inne mężczyźni. Dla mężczyzny są to jednorazowe skoki w bok, kobiety zaś wikłają się w dłuższe romanse.

Kobiety podchodzą do zdrady bardzo emocjonalnie. Dla większość z nich zdradą już jest zaangażowanie emocjonalne, wspólne wyjście do kina. W zwykłym zaproszeniu na kawę widzą już początek romansu. Same też szybko się angażują. Kiedy tylko pojawi się ktoś, kto je zafascynuje, stawiają pod znakiem zapytania swój dotychczasowy, nawet wieloletni związek. To emocjonalne podejście często jest dla nich zgubne. Szczególnie niebezpiecznie jest wtedy, gdy spotkają mężczyznę, który ma tego świadomość i potrafi to wykorzystać.

Kobiety zdradzają w taki sposób nazwałabym go "nieświadomy". Poznają kogoś, wmawiają sobie, że to tylko znajomy i same nawet nie wiedzą kiedy się angażują. Potem orientują się, że wpadły w pułapkę swoich uczuć. Okazuje się, że czują już do tej osoby tak dużo, że straciły nad tym kontrolę. I tu pojawia się kolejna pułapka: wydaje im się, że to wielkie uczucie, że to miłość na całe życie. Towarzyszy im zasada "słuchaj tego co mówi serce". Niestety przeważnie mylą ten głos z emocjami i głębokimi pragnieniami. To właśnie one przemawiają przez nie. Trudno mówić o jakiejś wielkiej miłości do kogoś kogo się "zna" dwa czy trzy miesiące. "Zna" umieściłam w cudzysłowie celowo.

Mężczyźni maja inne zdanie o zdradzie. Dobrze obrazuję to wypowiedź jednego z bohaterów "Porno" Marka Koterskiego. "Na wczasach nie zdrada, na delegacji nie zdrada, po francusku nie zdrada, po pijacku też nie zdrada". Dla mężczyzny zdrada to pójście do łóżka i w większości przypadków oznacza koniec związku.

Przejdźmy teraz do przyczyn zdrady. Tutaj temat jest troszkę prostszy. Kobiety zdradzają właściwie z jednego powodu. A mianowicie czują się samotne, nierozumiane, nieszczęśliwe, brakuje im bliskości. Nie mają odwagi, by zakończyć związek, nie mają sił ani pomysłu jak go zmienić, ciągle pragną przeżyć coś romantycznego, pragną uniesień. Marzą o mężczyźnie, który się nimi zajmie, zaopiekuje. Kobiety poprzez romans próbują wyjść poza krąg nudnej codzienności. Zdarzają się jeszcze kobiety z dużym temperamentem, odczuwają silną potrzebę rozkoszy cielesnej, której mąż po prostu nie jest w stanie zaspokoić z powodu czy to stresu czy zmęczenia.

U mężczyzn powodów do zdrady jest więcej. Może to być rutyna, ciągłe pretensje, narzekania, zamartwiania się partnerki. Albo po prostu chęć rozładowania napięcia seksualnego. Najczęściej skok w bok robią mężczyźni podróżujący, np. na wyjazdy służbowe po kraju czy za granice. Masowa emigracja za pracą sprzyja niewierności w małżeństwie. Zdradzić w obcym mieście czy kraju jest łatwiej.

Zdrada jest sposobem radzenia sobie z kryzysem, który dopadł małżeństwo. Często spowodowany jest tzn. rutyną. Kobieta z czasem się zmienia: jest wiecznie zmęczona, chodzi po domu bez makijażu i w dresie, przestaje o siebie dbać, jest mało kobieca. I do tego czepia się, marudzi, narzeka, wiecznie niezadowolona, za wszystko obwinia mężczyznę, wytyka mi wszystkie błędy. Tak niestety widzą swoje żony mężczyźni po kilku latach małżeństwa. I wówczas zaczynają szukać kobiecości gdzie indziej.

Okazuje się, że ludzie zdradzają, bo nie mają podstawowej wiedzy psychologicznej, w jaki sposób pracować nad związkiem, aby zaspokajał on ich potrzeby. Wskazane jest ustalić w związku wyraźne granice, omówić co jest już zdradą, a co jeszcze nie. Bo właśnie z braku porozumienia bierze się potem kryzys. I najważniejsze: należy pamiętać, że istnieje jeden główny wspólny powód dla którego zarówno kobiety jak i mężczyźni zdradzają: jest to ignoracja albo obojętność uczuć drugiej osoby.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?