Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Mity na temat seksu

Seks w większości przypadków budzi bardzo pozytywne skojarzenia, jednak część społeczeństwa wciąż nie jest dobrze poinformowana na jego temat. Nadal istnieje mnóstwo mitów, które nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście nie jest to nic dobrego, ponieważ brak stosownej wiedzy nie tylko pozbawia nas radości z seksu, ale często może także prowadzić do niemiłych konsekwencji. Warto zatem zagłębić się w tym temacie i dowiedzieć się, które ze znanych teorii powinniśmy jak najszybciej wyrzucić do kosza.

1. Podczas pierwszego razu zawsze występuje krwawienie

Z pewnością niejeden mężczyzna, którego partnerka przekonywała o tym, że jest dziewicą, mocno się zdziwił, kiedy w czasie ich pierwszego intymnego zbliżenia nie nastąpiło jakiekolwiek krwawienie. Cześć z nich zapewne poczuła się oszukana i może nawet zrobiła awanturę o to, że zostali oszukani. Okazuje się jednak, że krwawienie nie musi być czymś oczywistym, a wszystko zależy od budowy błony dziewiczej, która może być bardzo różna.

Niektóre kobiety rodzą się z bardzo cienką, czy wręcz poszarpaną błoną dziewiczą, dlatego podczas pierwszego stosunku zwyczajnie nie ma czego przerywać. Co więcej, zdarzają się nawet przypadki, że kobieta w ogóle jej nie posiada. Dla równowagi u części kobiet błony są również tak grube, że penis nie jest w stanie ich uszkodzić, a jedynym rozwiązaniem jest chirurgiczne usunięcie błony dziewiczej.

2. Panowie nie udają orgazmu

Kobiety przypisują sobie całkowite prawo do udawanego szczytowania, jednak nie są jedynymi osobami w związku, które potrafią zagrać orgazm. Nie, to nie pomyłka! Jak się bowiem okazuje wytrysk u mężczyzny nie jest wcale wyznacznikiem tego, że osiągnął orgazm. Wydaje się to wręcz niemożliwe, ale natura tak ukształtowała organizm mężczyzny, że może on szczytować bez wytrysku, jak również mieć wytrysk bez orgazmu.

3. Z seksem oralnym nie wiąże się żadne ryzyko

Jasne, uprawiając seks oralny nie można zajść w ciążę, ale przecież to nie jedyne ryzyko z jakim mamy do czynienia. Podczas seksu oralnego możemy bowiem zarazić się poważnymi chorobami wenerycznymi, a nawet wirusem HIV! Zakażenie może nastąpić w momencie kiedy wirus dostanie się do naszego krwioobiegu nawet przez niewielką rankę powstałą w naszej jamie ustnej czy gardle. Często nie zdajemy sobie sprawy, z tego, że taka ranka istnieje, a konsekwencje mogą być naprawdę poważne.

4. Dłuższy penis = lepszy seks

Mit ten jest powtarzamy od wielu lat i mimo przeprowadzonych badań i zapewnień milionów kobiet, że nie ma nic wspólnego z prawdą, panowie nadal nie mogą uwierzyć w to, że rozmiar naprawdę nie ma znaczenia. Być może nawet jest im tak wygodniej, ponieważ w rzeczywistości najwięcej zależy od ich techniki i finezji podczas stosunku, a komu chce się na to zwracać uwagę? Fakty są jednak takie, że nawet mężczyzna z małym penisem może doprowadzić kobietę do wspaniałego orgazmu i stać się dla niej bogiem seksu – wystarczy się postarać.

Oczywiście wszelkiego typu stereotypów na temat seksu jest znacznie więcej i nie sposób ich wszystkich wymienić. Z tego powodu, wszelkiego typu wątpliwości należy rozwiewać pytając o to kogoś wykwalifikowanego. Nie zawsze bowiem warto ślepo wierzyć we wszystko co usłyszymy.

Potrzebujesz więcej informacji?

Przeczytaj 10 mitów o seksie: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-intymne/10-mitow-o-seksie/46d14

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?