Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Nie mam ochoty na seks – co zrobić?

Mężczyzna ma ochotę na seks w zasadzie zawsze. Nawet wtedy, kiedy jego penis nie staje na wysokości zadania i niezbędne okazują się być tabletki na potencje. Tymczasem w przypadku kobiet sytuacja wygląda naprawdę zupełnie inaczej. Panie nie mają nieustannej ochoty na seks, a wiele z nich boryka się nawet z problemem zbyt niskiego libido. W ich przypadku pytanie jak zwiększyć libido jest jak najbardziej na miejscu. Aby skutecznie podnieść libido u pań, trzeba najpierw poznać przyczyny, z powodu których spadło. A tych może być naprawdę mnóstwo. Jedną z podstawowych przyczyn, które odpowiadają za brak ochoty na seks, są zmiany hormonalne zachodzące w kobiecym organizmie. Mają one miejsce zarówno co miesiąc, jak i na przestrzeni wielu lat. Największą ochotę na seks kobieta ma w fazie tak zwanych dni płodnych. Wszystko dlatego, że natura zaprogramowała nas do rozmnażania się. Kobiety, które spodziewają się dziecka często mówią o zwiększonej ochocie na seks w drugim trymestrze. Nie dokuczają już wówczas mdłości, a brzuszek nie jest jeszcze tak duży, aby uniemożliwił komfortowe współżycie.

Już jednak po porodzie zainteresowanie seksem zupełnie spada. Tak naprawdę na znaczeniu traci także partner. Dla kobiety liczy się bowiem tylko dziecko i to, aby było mu dobrze, ciepło i bezpiecznie. Z czasem oczywiście sytuacja wraca do normy. Kobiety w okresie menopauzy często borykają się z suchością pochwy. Zmiany w poziomie hormonów sprawiają, że pochwa nie jest już w stanie produkować odpowiedniej ilości śluzu. W efekcie współżycie boli. Trudno więc oczekiwać, że kobieta będzie entuzjastycznie reagowała na propozycje zbliżenia. Rozwiązanie problemu jest jednak w tej sytuacji naprawdę bardzo proste: wystarczy sięgnąć po środek nawilżający. Pomocna może okazać się także viagra dla kobiet, która jest dostępna w sklepach internetowych takich jak np. ten sex shop online, lub w stacjonarnych sklepach erotycznych. Panie unikają zbliżenia również wówczas, kiedy mają na głowie jakieś poważne problemy. Im bardziej zestresowana i zmęczona jest kobieta, tym mniejszą ma ochotę na seks. I w tym wypadku żadne leki na potencje nie okażą się rozwiązaniem.

W momencie, kiedy sytuacja się unormuje, ochota na sex naturalnie wróci. Trzeba pamiętać, że kobiety nie traktują seksu jako sposobu na rozwiązanie problemów, zapomnienie o nich czy rozładowanie stresu. Seks jest dopełnieniem ich szczęścia, a nie czymś, co to szczęście ma zastąpić. I panowie bardzo często o tym zapominają, co powoduje nierzadko konflikty. Powodów, dla których kobieta unika zbliżeń może być oczywiście o wiele więcej. Te zaprezentowane powyżej to jedynie niewielka część tego, z czym mogą borykać się kobiety narzekające na niskie i libido i stawiające sobie pytanie jak zwiększyć libido. Na szczęście dzisiaj wiedza na temat kobiecej seksualności jest naprawdę duża. Panie nie muszą już ukrywać się ze swoim problemem czy znosić go w pokorze. Wystarczy znaleźć dobrego specjalistę – ginekologa lub seksuologa – który pomoże ustalić przyczynę problemu, a następnie postara się ją wyeliminować. Na każdym etapie swojego życia kobieta powinna móc cieszyć się doskonałym seksem dającym radość i zadowolenie.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?