Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Prezerwatywy

Prezerwatywa jest najpowszechniej stosowanych środkiem antykoncepcyjnym. Chroni jednak nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Mimo tak wielkiej popularnością narosło wokół niej wiele mitów. Spróbujemy rozprawić się z tymi najbardziej znanymi.

Prezerwatywy zmniejszają przyjemność, która płynie z seksu

Jest to najczęściej powtarzana opinia na temat prezerwatyw. Jak jest naprawdę? Dużo zależy w tym wypadku od samego mężczyzny. Niektórym panom bardzo przeszkadza charakterystyczny zapach prezerwatyw, który potrafi skutecznie psuć nastrój. Wielu mężczyzn twierdzi również, że prezerwatywy przekładają się na o wiele mniejsze doznania seksualne. Na szczęście dzisiaj w sprzedaży dostępne są prezerwatywy niezwykle cienkie. Postawić można również na te prążkowane, których zadaniem jest zwiększenie odczuwanej przyjemności i to dla obu stron. Warto jednak pamiętać, że wielu panom założona prezerwatywa przedłuża wzwód.

Osoby uczulone na lateks nie mogą korzystać z prezerwatyw

To jeden z najczęstszych mitów. Dzisiaj w sprzedaży znaleźć można również prezerwatywy produkowane z poliuretanu, który jest substancją w ogóle nie powodującą uczuleń. Warto podkreślić, że kondomy zrobione z takiego materiału są również bardziej wytrzymałe.

Stosowanie prezerwatywy wymaga zastosowania lubrykantu

W dużej mierze jest to prawda, chociaż wiele par kocha się bez dodatkowego nawilżenia. Prezerwatywy mają suchą powierzchnię. Jeśli do tego pochwa jest zbyt mało nawilżona, rzeczywiście może pojawić się ból oraz otarcia. Decydując się na połączenie prezerwatywy z lubrykantem, trzeba pamiętać, aby sięgać jedynie po te na bazie wody. Silikonowe oraz olejowe sprawiają, że lateks ulega uszkodzeniu. W przypadku prezerwatyw zrobionych z poliuretanu nie ma natomiast takich ograniczeń.

Prezerwatywy dostępne są w różnych rozmiarach

Mało mężczyzn wie, że prezerwatywy różnią się między sobą rozmiarami. Na rynku dostępne są ich trzy kategorie, które ustalone zostały na podstawie ich szerokości. Najmniejsze są prezerwatywy określane jako azjatyckie. Mają one szerokość od 40 do 50 milimetrów. Kolejne dwa rozmiary to szerokości od 51 do 53 oraz od 54 do 56 milimetrów. Największa prezerwatywa, jaką można kupić w polskich sklepach, ma szerokość 63 milimetrów.

Prezerwatywy naprawdę często pękają

Jeżeli tylko prezerwatywa jest prawidłowo użytkowana, szanse na to, że pęknie są naprawdę minimalne. Najczęściej kondomy pękają wówczas, kiedy łączy się je z lubrykantami na bazie oleju lub niewłaściwie przechowuje. Noszenie prezerwatywy w tylnej kieszeni spodni to jedna z przyczyn jej późniejszego pękania. Często pękają również prezerwatywy przeterminowane, dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać na nich datę ważności. Prezerwatywy to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny. Są łatwo dostępne, nie wymagana do ich zakupu jest recepta. Kupić może je każdy i to nie tylko w aptece. Wiele mitów, które wokół prezerwatyw narosły, sprawiło jednak, że nie brakuje osób, które rezygnują z korzystania z nich. Tymczasem okazuje się, że po prezerwatywy można sięgać bez żadnych obaw.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?