Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Seks osób starszych

Kiedy myślimy o seksie zazwyczaj wyobrażamy sobie parę młodych ludzi, najwyżej po trzydziestce, którzy wykazują się wielką namiętnością i kreatywnością w seksie. Nie przychodzi nam nawet do głowy, że nasi rodzice, a co dopiero dziadkowie mogą wciąż cieszyć się udanym życiem erotycznym. Wydaje nam się, że w pewnym wieku nie tylko tracą oni ochotę na takie figle, ale przede wszystkim ich stan zdrowia czy sprawność fizyczna nie pozwala na to. Prawda jest jednak nieco inna, gdyż wiele par, które są w sędziwym wieku wciąż lubi seks.

To czy będziemy nadal mieli ochotę na seks, nawet po przekroczeniu pewnej granicy wieku, zależy przede wszystkim od relacji jakie panują w związku, ale także od tego w jaki sposób dbamy o swoje zdrowie. Jeśli bowiem nasz związek jest szczęśliwy i regularnie odwiedzamy lekarza – nic nie stoi na przeszkodzie by nasze życie seksualne było mocno rozwinięte.

Co warto wiedzieć o seksie osób starszych?

Jednym z najczęściej powtarzanych stereotypów na temat życia erotycznego osób starszych jest to, że mężczyźni w pewnym wieku nie są w stanie osiągnąć erekcji. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych zwariowanych czasach coraz młodsi mężczyźni zaczynają mieć kłopoty z tym aby „stanąć na wysokości zadania” podczas zbliżenia z partnerką. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niższy poziom testosteronu w organizmie.

I choć dojrzali mężczyźni mogą potrzebować nieco bardziej intensywnej stymulacji aby osiągnąć erekcję, jest to nadal możliwe i co ciekawe zwykle trwa ona dłużej. Jest to dobra wiadomość dla kobiet, które często narzekają na to, że panowie za bardzo się spieszą. Doznania mogą być zatem jeszcze lepsze niż kilka lat wcześniej.

Kolejną sprawą jest natomiast rzekoma utrata możliwość przeżywania orgazmów przez dojrzałe kobiety. Wiele osób uważa, że starsze panie nie są w stanie odczuwać tak wielkiej przyjemności z seksu jak ich młodsze koleżanki. Po raz kolejny jednak prawda jest inna. Okazuje się bowiem, że orgazm seniorek może być znacznie intensywniejszy i przyjemniejszy! Jak to możliwe?

Powodów może być wiele, ale najważniejsze jest z pewnością doświadczenie, dzięki któremu kobiety mają znacznie większą wiedzę na temat własnych potrzeb oraz tego w jaki sposób ich ciało reaguje na konkretne pieszczoty. Dużą rolę odgrywa tutaj także doświadczenie partnera, który przez lata wspólnego życia zdążył doskonale poznać upodobania swojej partnerki. Dodatkowo dłuższa gra wstępna i otwartość, która jest wynikiem całkowitego zaufania sprawiają, że orgazm kobiety w dojrzałym wieku jest nie tylko możliwy, ale przede wszystkim znacznie bardziej rozkoszny.

Jedynym problemem, na który mogą się natknąć dojrzali kochankowie jest w tym przypadku duża suchość pochwy partnerki, przez co stosunek powoduje ból czy otarcia. Na to jednak również jest sposób – wystarczy zastosować odpowiedni lubryka lub też skonsultować się z ginekologiem, który może doradzić jakie metody radzenia sobie z tą dolegliwością powinniśmy stosować. Nie wstydźmy się rozmawiać o seksie nawet gdy uważamy się już za seniorów! Z takich przyjemności po prostu nie wolno rezygnować w żadnym wieku!

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?