Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Sex na zdrowie

Najpopularniejsza wymówka kobiet przed seksem właśnie została ostatecznie obalona! Słynny ból głowy, który był przyczyną odkładania współżycia na inny dzień, musi odejść w niepamięć, z powodu skrupulatnych badań przeprowadzonych przez naukowców. Dowiedli oni bowiem, że seks to nie tylko lekarstwo na ból głowy, ale także narzędzie, dzięki któremu możemy się ustrzec wielu innych chorób! Z pewnością mnóstwo osób wcale nie potrzebowało dodatkowych argumentów aby z chęcią uprawiać seks, ale warto wiedzieć, że działa on pozytywnie nie tylko na nasze zmysły.

W czym pomaga seks?

Uprawianie seksu przynajmniej dwa razy w tygodniu to doskonały trening dla naszego ciała oraz dawka substancji, które chronią nas przed wieloma chorobami oraz zakażeniami. To niezwykle przyjemne lekarstwo może działać cuda zatem warto je stosować jak najczęściej!

1. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że regularny seks fantastycznie działa na nasz umysł. Oczywiście każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobry seks zakończony orgazmem daje nam poczucie szczęści i nas relaksuje, ale to nie wszystko. Otrzymywanie takich dawek satysfakcji, poprawia nasze samopoczucie, łagodzi napięcia i w konsekwencji działa antydepresyjnie.

Regulacja poziomu hormonów, która jest możliwa poprzez regularny seks chroni panie przed chorobami psychicznymi, ale także zwiększa pewność siebie i sprawia, że oceniamy siebie znacznie pozytywniej. Poza tym, seks po prostu daje nam szczęście, które przenosi się również do naszej codzienności i polepsza nasze życie.

2. Udane życie erotyczne gwarantuje nam również większa ochronę przed rakiem prostaty w przypadku mężczyzn oraz przed rakiem piersi u kobiet.

Prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty zmniejsza się jeśli mężczyzna doświadcza częstych wytrysków. Przyjmuje się, że tygodniowo powinno ich być w tym przypadku co najmniej pięć.

Z kolei u kobiet, stymulacja piersi podczas seksu powoduje uwalnianie się hormonu oksytocyny. Gdy w czasie orgazmu ilość hormonu znacząco wzrasta, może mieć to pozytywny wpływ na ochronę kobiety przed nowotworem piersi właśnie.

3. Jeśli seks uprawiamy wystarczająco często możemy być także o wiele spokojniejsi o kondycję naszego serca, które podczas stosunku przechodzi bardzo intensywny trening. Seks umożliwia zwiększenie poziomu estrogenu w organizmie kobiety, co ma spore znaczenie w przypadku wielu schorzeń o podłożu kardiologicznym. Z kolei ryzyko chorób sercu u mężczyzn, którzy prowadzą aktywne życie seksualne, jest aż o 50% mniejsze, niż u panów rezygnujących z seksu.

Co więcej, znacznie szybsze tempo pracy naszego serca podczas stosunku powoduje również zwiększenie poziomu tlenu we krwi. Dzięki temu poprawia się nasze krążenie i w konsekwencji zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów.

4. Jak zapewne wiele osób wie, przeciwciała produkowane w naszym organizmie pozwalają chronić go przed różnego typu wirusami. Co ciekawe, właśnie podczas seksu w dużej mierze zwiększa się ich produkcja, to zwiększa też nasze szanse na uniknięcie zachorowania chociażby na grypę.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?