Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Rodzaje lubrykantów – jaki warto wybrać?

Udany seks uzależniony jest od wielu czynników. Bez wątpienia ma na niego wpływ również to, jak bardzo nawilżona jest pochwa kobiety. Suchość pochwy sprawia, że seks nie sprawia kobiecie przyjemności, może być nawet bolesny. Rozwiązaniem z takiej sytuacji okazują się być jednak lubrykanty, których dzisiaj na rynku nie brakuje. Trzeba jednak wiedzieć, że w sprzedaży dostępnych jest ich kilka rodzajów. Pojawia się więc pytanie który z nich wybrać.

Lubrykanty na bazie wody

Są najbardziej delikatne. Nie mają ani zapachu, ani koloru. Do ich wyprodukowania nie stosuje się żadnych substancji o działaniu drażniącym. Dlatego ich stosowanie zaleca się tym kobietom, które mają skłonność do powstawania podrażnień oraz reakcji alergicznych. Lubrykanty na bazie wody są także doskonałym wyborem w przypadku pań, które mają skłonność do stanów zapalnych w obrębie pochwy. Lubrykanty na bazie wody bardzo często mają w swoim składzie również witaminę E, która łagodzi ewentualne podrażnienia.

Lubrykanty na bazie silikonu

Ich formuła nie jest już tak delikatna jak ta w przypadku lubrykantów na bazie wody. Lubrykanty tego rodzaju mogą pozostawać w pochwie już po zakończeniu stosunku, a ich usunięcie jest dość trudne. Z tego powodu nie jest to dobry wybór dla kobiet, które mają skłonność do podrażnień oraz infekcji o charakterze intymnym. Są natomiast świetnym wyborem dla tych, którzy chcą nieco zintensyfikować doznania płynące z seksu. Stosowanie lubrykantów na bazie silikonu sprawia bowiem, że osiągnąć można silniejszy orgazm. Silikon, na którym oparta jest formuła lubrykantów tego typu, nawilża na naprawdę długo. Idealnie lubrykanty te nadają się więc nie tylko do tradycyjnego seksu, ale również stosunku o charakterze analnym, w którym nawilżenie ma niezwykle istotne znaczenie. Trzeba bowiem pamiętać, że odbyt nie nawilża się w sposób naturalny, a seks bez środka nawilżającego może nie tylko sprawić ból, ale również prowadzić do uszkodzenia delikatnej błony śluzowej.

Lubrykanty z gliceryną

To ostatni rodzaj lubrykantów, jakie dostępne są w sprzedaży. Gliceryna charakteryzuje się niezwykle dużą gęstością i właśnie dlatego gwarantuje najdłużej utrzymujące się nawilżenie. Jej niewątpliwym plusem jest również to, że nie tylko nawilża, ale powoduje także nawilżenie narządów płciowych. Stają się one bardziej wrażliwe, a tym samym pozwalają na osiągnięcie większej przyjemności z seksu. Lubrykanty z gliceryną również poleca się do seksu analnego. Decydując się na stosowanie lubrykantu na bazie wody, trzeba jednak pamiętać, że natychmiast po zakończeniu stosunku seksualnego należy umyć okolice intymne, dokładnie usuwając resztki środka nawilżające. Pozostawiony może bowiem prowadzić do powstawania stanów zapalnych, których leczenie nie będzie proste. Stosowanie lubrykantów na bazie gliceryny zgodnie z zaleceniami jest jednak całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Lubrykanty to środki nawilżające, które wielu parom ratują seks. Korzystanie z nich nie jest niczym, czego należałoby się wstydzić.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?