Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Choroby przenoszone drogą płciową - co warto o nich wiedzieć?

Są dość wstydliwym problemem, zatem wielu chorych ukrywa stan swego zdrowia i unika wizyty u lekarza. To błąd, gdyż choroby przenoszone drogą płciową mogą się okazać poważnym zagrożeniem dla ludzkiego życia. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym są choroby weneryczne?

Choroby weneryczne, czyli choroby przenoszone droga płciową, stanowią dość szeroką grupę schorzeń, które są poważnym zagrożeniem dla osób aktywnych seksualnie. Są to zakażenia, do których dochodzi podczas stosunku seksualnego. Choroby weneryczne to przede wszystkim kiła oraz rzeżączka – choroby dobrze znane na całym świecie. Wśród chorób przenoszonych drogą płciową znajdują się jednak i te nieco mniej znane choroby, jak wrzód miękki oraz ziarnica weneryczna pachwin. Droga płciową mogą się również przenosić zakażenia grzybicze oraz drożdżakowate, częstymi problemami okazują się też zakażenia wirusowe oraz rzęsistkowica. Nie można też zapominać o tym, że drogą płciową mogą się przenosić tak groźne choroby, jak AIDS oraz zapalenie wątroby typu B.

Jakie objawy mogą świadczyć o rozwoju choroby wenerycznej?

Choroby weneryczne łączy jedno – im wcześniej rozpocznie się walka z nimi, tym lepiej. By móc w porę zgłosić się do lekarza, należy uważnie obserwować swe ciało i zwracać uwagę na wszelkie niepokojące objawy. Jakie symptomy powinny wzbudzać nasz niepokój? Białawe upławy oraz ból, który pojawia się w trakcie oddawania moczu – oto objawy, które są typowymi symptomami w przypadku wielu chorób przenoszonych drogą płciową. Niepokojące jest też pojawienie się owrzodzeń, zaczerwienień oraz zmian skórnych w rejonie narządów płciowych. By ograniczyć szkody wyrządzone przez choroby weneryczne i nie narażać innych osób na związane z nimi problemy, należy w porę zgłosić się do lekarza i podjąć stosowne leczenie. Na czym może ono polegać?

Choroby przenoszone drogą płciową: gdzie szukać pomocy?

Leczenie chorób wenerycznych wymaga czasu, cierpliwości oraz bezwzględnego stosowania się do zaleceń lekarza. Są one uzależnione od wielu czynników, m. in. od choroby oraz od stopnia jej rozwoju. By terapia przyniosła pozytywne efekty, leczeniu musi się poddać nie tylko osoba zarażona, ale i jej partner. Nie należy się wstydzić ani obawiać konsekwencji wizyty u lekarza. Specjaliści od chorób wenerycznych są zobowiązani do zachowania tajemnicy lekarskiej, a osoby dotknięte takimi schorzeniami mogą liczyć na anonimowość.

Choć choroby przenoszone drogą płciową są dla wielu osób tematem krępującym, ignorować ich nie można. Szybka pomoc lekarza jest tu niezbędna, gdyż brak odpowiedniego leczenia to poważne zagrożenie i dla chorego, i dla osób, z którymi utrzymuje on stosunki seksualne.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?