Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

9 ciekawych i praktycznych informacji o...

...związkach i seksie, które każdy powinien znać

Musztarda to afrodyzjak

Gorczyca w niej zawarta zwiększa przepływ krwi w okolicach miednicy, co przekłada się na lepsze ukrwienie narządów płciowych. A im lepiej są one ukrwione, tym większą przyjemność odczuwamy podczas orgazmu. Spożywanie musztardy zaleca się mężczyznom z zaburzeniami erekcji i wszystkim kobietom, ponieważ im trudniej osiągnąć szczytowanie. Do naturalnych „udrożniaczy” naczyń krwionośnych zaliczamy też arbuza, chili, czy ryż brązowy. Ten ostatni zawiera argininę- aminokwas, który w organizmie ulega przemianie w tlenek azotu, z gaz ten z kolei naturalnie powiększa przekrój naczyń krwionośnych. Argininę możesz też znaleźć w suplementach dla sportowców i niektórych lekach na potencję.

Uprawianie seksu w skarpetkach zwiększa doznania

Wyliczono, że kobiety kochające się w skarpetkach mają aż 60% więcej szans na osiągnięcie satysfakcjonującego orgazmu. Dzieje się tak prawdopodobnie za sprawą ciepła- im wyższa temperatura ciała, tym lepiej krew krąży w żyłach, a to, jak już się dowiedzieliście z punktu pierwszego, ma istotne znaczenie. Przez stopy ucieka z nas najwięcej ciepła, a więc okrycie ich ciepłymi skarpetami ma sens. Pamiętajcie też o odpowiedniej temperaturze w pokoju, kiedy chcecie się kochać- im wyższa, tym lepiej. Podobno w saunie można zwariować z rozkoszy... Jeżeli chcesz w inny sposób zwiększyć moc szczytowania, spożywaj pistacje. Zawarta w nich walina, to aminokwas budujący neurotransmitery nerwowe. Logiczne jest, że ich niedobór uniemożliwia przeżywanie pozytywnych stanów emocjonalnych.

Im więcej cynku, tym lepszy seks

Jedz jak najwięcej pestek i nasion. Zawarty w nich minerał młodości, nie tylko zapobiega zmarszczkom i poprawia kondycję włosów, ale przede wszystkim uczestniczy w produkcji testosteronu. Hormon ten kojarzony jest głównie z mężczyznami, jednak kobiety też potrzebują go w małej ilości. Jego niedobór skutkuje małym libido, impotencją, czy też kiepską jakością nasienia. Nadmiar nikomu nie grozi, o ile nie wstrzykujecie sobie testosteronu ze źródeł zewnętrznych. Istotną w produkcji hormonu płodności jest też witamina D. Tę łatwo pozyskać w lecie ze słońca, ale w zimie konieczna jest suplementacja. Na koniec wspomnę, że tkanka tłuszczowa ma zdolność produkowania estrogenów (przeciwników testosteronu), a więc im więcej jej masz, tym gorszym samcem alfa jesteś. Teraz już masz motywację, by trzymać formę.

Przytulanie- droga do łóżka

Chyba każda kobieta lubi, kiedy jej mężczyzna przytula ją ot tak, w trakcie dnia, przed wyjściem do pracy, z zaskoczenia, czy podczas wspólnego spaceru. Nie bez powodu płeć piękna czerpie satysfakcję z bliskości fizycznej. Przejaw miłości, jakim jest uścisk, wyzwala duże ilości oksytocyny- jest to hormon kluczowy w związkach. Jego największe natężenie da się zaobserwować u ludzi we wczesnych stadiach związków. Niestety, potem poziom oksytocyny stopniowo spada, o ile nie macie dziecka. Musisz zrobić wszystko, by twoja druga połówka nie traciła tegoż hormonu, ponieważ jego stale wysoki poziom daje niezmierną satysfakcję z życia, ale i również z seksu. Co ciekawe, zmniejsza też prawdopodobieństwo zdrady! Jeżeli jesteś facetem, twoją rolą jest zapewnienie kobiecie szczęścia i satysfakcji, a drobny uścisk nic nie kosztuje! Jeżeli jesteś kobietą, otwarcie pokaż mężczyźnie ten artykuł. Jestem przekonany, że zrobi wszystko, by być dla ciebie lepszym kochankiem i partnerem.

Pocałunek- również darmowy i skuteczny

Naukowcy stwierdzili, że kobieta pocałowana z rana przez swojego lubego przed pójściem do pracy, ma podwyższony humor przez cały dzień. Mechanizm działania pocałunku jest podobny do przytulenia, z tym że on wydziela więcej hormonów. Ponadto zwiększa poziom endorfin- hormonów ukierunkowanych przede wszystkim na wywołanie uśmiechu na twarzy człowieka. Im więcej endorfin dajesz partnerce, tym bardziej jest ci, chociażby podświadomie, wdzięczna. To przekłada się na większą satysfakcję ze związku i bliższą relację.

Małe kroki, wielkie rezultaty

Aby żyło wam się lepiej na każdej płaszczyźnie, musicie sobie okazywać miłość drobnymi gestami na co dzień. Może to być na przykład wykonany partnerowi/partnerce relaksujący masaż, komplement odnośnie do nowego ubrania (najlepiej szczery), pochwała przygotowanego przez nią/niego dania, niespodziewana kolacja przy świecach z dobrym winem, wspólna kąpiel, albo wyjazd. Nie od dziś wiadomo, że im więcej pozytywnych bodźców dostajemy w związku z jakimś zjawiskiem, tym chętniej przy nim zostajemy. Zjawiskiem w tym przypadku jesteś ty i twoja relacja zbudowana z drugą osobą. Staraj się codziennie czymś zaskoczyć ukochaną drugą połówkę, a będziesz oceniany jako zjawisko warte zachodu.

Im wcześniej tracimy dziewictwo, tym statystycznie większe ryzyko, że zdradzimy

Oczywiście nie odnosi się to od razu do wszystkich ludzi, ale zebrane dane jasno pokazują, że osoby, które dłużej czekają, by przeżyć pierwszy raz, są mniej skłonne do przygodnego seksu z obcą osobą. Ma to, jak się uważa, związek ze wpojonymi ideami i wartościami. Jeżeli kobieta została wychowana w duchu religijnym, zapewne mówiono jej, że należy czekać z rozpoczęciem życia seksualnego do ślubu. Religia nie gra jednak aż tak dużej roli, jak przekonania moralne, ponieważ nie trzeba wcale być pobożnym, aby szanować siebie i uważać swoje ciało za „świątynię” do której byle kto nie wchodzi. Utrwalone w mózgu zdanie odnośnie do seksualności zawsze będzie się jakoś kołatać w czaszce i ewentualnie zapobiegać złym decyzjom. Niestety dziś panuje moda na rozwiązły styl życia i seks jest traktowany jak coś bardzo przyziemnego, a chyba nikt nie zaprzeczy, że ma on, oprócz dostarczenia nam przyjemności, inne zadanie. Ma budować relacje, być przejawem miłości i rozwijać nas duchowo. Im bardziej zgadzasz się z moimi lekko konserwatywnymi, aczkolwiek niegłupimi słowami, tym bardziej będziesz się kontrolować.

Przyjemność ma różne wymiary dla kobiety i dla mężczyzny

Dla kobiety w seksie jedną z najistotniejszych rzeczy jest uczucie. Nie bez powodu ostatnimi czasy stają się modne filmy porno wyreżyserowane specjalnie dla damskiej części widowni, które kładą nacisk na ukazanie bliskości i emocji kochanków, a nie samej fizycznej powłoki kochania. Jeżeli więc jesteś mężczyzną, który pragnie dać partnerce wiele rozkoszy, czytaj uważnie. Powinieneś w trakcie seksu ją komplementować, ale niebanalnie. Mów jej, że ma piękne ciało, że cię pociąga, że jesteś szczęściarzem, iż możesz jej dotykać. To sprawia, że ona czuje się doceniana, a wszystkie mniejsze bądź większe kompleksy (które ma około 90% płci pięknej) znikają, a ona może się skupić na czerpaniu przyjemności z seksu, zamiast na zadręczaniu się pytaniem: „co on o mnie myśli?”. Dodatkowo istotne jest, byś nie zachowywał się jak zwierz. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, dotykaj jej delikatnie, nie ściskaj. Kobiece ciało jest wrażliwe na bodźce, ale musisz wiedzieć, jak go dotykać. Jeżeli natomiast jesteś kobietą, wiedz, że dla facetów najważniejsza jest duma i męskość. Musisz więc sprawić, by czuł, że daje ci przyjemność. Nie żałuj krzyków rozkoszy i słów w stylu: „Nie wiedziałam, że jesteś taki sprawny”. Pokaż mu, że jest dla ciebie macho, a będzie mu jak w niebie. Seks nie polega wszak na samolubnym zaspokajaniu potrzeb, a głównie na zrozumieniu i dopełnianiu rozkoszy partnera. Dzięki temu artykułowi wiecie już, jak robić to lepiej.

Wspólne szczęście- wspólna rozkosz

2/3 ankietowanych par deklaruje, że wspólna podróż poprawiła ich życie seksualne. Działa to w następujący sposób: każdy wyjazd jest wspólnie przeżywaną chwilą szczęścia i możliwością do oderwania się od rutyny, a jak już wiesz, metodą skojarzeń bliska ci osoba będzie cię miała za kogoś lepszego, jeżeli twoje towarzystwo da jej szczęście. Ponadto sama rutyna jest tym, co najbardziej zabija związki. Rusz głową i spraw, by w waszym związku jej nie było. Jest przecież tyle możliwości. Warto także wspomnieć, że pary, które razem uprawiają jakiś sport, są statystycznie 27% bardziej zadowolone ze swojego życia intymnego, niż pary niećwiczące. Podczas ćwiczeń również wydzielasz ogromne ilości hormonu szczęścia. Dodatkowo są one pewnego rodzaju barierą, trudnością, którą przechodzicie razem. I w głowie powstaje kolejne skojarzenie- przy nim/niej nic mi nie grozi, pokonam każdy ból, przy mojej miłości mogę się doskonalić. Widzisz, jaką moc ma siła psychologicznych trików. Wykorzystaj ją więc na swój sposób i zapewnij partnerce/partnerowi jak najpozytywniejszy obraz życia u twego boku. Pamiętaj jednocześnie, że co za dużo, to nie zdrowo. Nie możesz się wpychać z butami do jej/jego życia non stop, albowiem to podchodzi pod nachalność.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?