Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Sex a zdrowie

Sex to najlepszy i najbezpieczniejszy suplement, który w znaczny sposób wpływa na zdrowie człowieka – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Wbrew pozorom nie jest ważna ilość odbywanych stosunków, ale przede wszystkim ich jakość. Ważne jest to, w jakiej sytuacji odbywają się kontakty intymne i jaki jest ich charakter. Bardzo ważne w tej kwestii jest także samopoczucie i nastawienie partnerów względem siebie. Badania naukowe dowodzą, że dobry seks nie tylko wpływa korzystnie na samopoczucie człowieka, ale także poprawia przemianę materii, usprawnia pracę serca, poprawia stan naczyń krwionośnych, zwiększa produkcję hormonów, a także wzmacnia mięśnie. Osoby, które prowadzą aktywne życie erotyczne na ogół są bardziej pogodne nawet wobec trudnych sytuacji życiowych i osobistych, a także posiadają lepszą kondycję psychiczną i fizyczną.

Zdrowotne aspekty seksualne

Regularne uprawianie seksu w znaczny sposób wpływa na zdrowie człowieka. Warto pamiętać, że seks wykazuje inne działanie w przypadku mężczyzn i kobiet. Przykładem może być tutaj klasyczny ból głowy. Dla kobiet jest to ewidentna blokada przed współżyciem, natomiast w przypadku mężczyzn działa dokładnie odwrotnie – niweluje dolegliwości. Zdaniem naukowców jest to jak najbardziej prawidłowe działanie, dlatego też nie należy ingerować w naturę. Osoby cierpiące na napięciowy ból głowy, wywoływany m.in. stresem – w tym przypadku zarówno pieszczoty, jak i sam seks mają działanie zbawiennie, czyli skutecznie i trwale usuwają przyczynę nieprzyjemnych dolegliwości. Seks posiada także cechy zabiegu kosmetycznego – wygładza cerę, poprawia jej koloryt i dodaje blasku. Wbrew przyjętym opiniom nie dzieje się to ze względu na kontakt z męską spermą, stosunek seksualny pobudza krążenie krwi i sprawia, że naczynia krwionośne stają się większe, co automatycznie przekłada się na jakość i wygląd cery. Suma sumarum, korzyści wynikające z seksu można na płaszczyźnie kosmetycznej czerpać zarówno podczas stosunku z użyciem prezerwatywy, jak i bez.

Kolejną zaletą seksu jest działanie odmładzająco-relaksujące. Wynika to w dużej mierze ze wzmożonej produkcji serotoniny, nazywanej hormonem szczęścia. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważnym czynnikiem na tej płaszczyźnie jest oprawa kontaktów intymnych, głównie umiejętność oddzielania codziennych problemów od seksu. Współżycie samo w sobie powinno być przyjemne. Swoistym preludium kontaktów seksualnych jest gra wstępna, której nie należy pomijać. Warto wręcz maksymalnie wydłużyć wstępne igraszki poprzez miłe gesty w ciągu dnia. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się również wspólna kąpiel, dopełniona olejkami eterycznymi oraz erotyczny masaż, który maksymalnie rozpala ciało, relaksuje i odpręża. Nigdy nie należy się spieszyć. Zasadniczo kobiety potrzebują dłuższych i bardziej intensywnych pieszczot niż mężczyźni. Należy ponadto uwzględnić fakt, że każdy człowiek ma inne preferencje seksualne, jedni wolą ostry sex, często wypełniony elementami delikatnej dominacji, a nawet przemocy, a inni preferują subtelne, kunsztowne kontakty intymne, poprzedzone długą, równie delikatną grą wstępną. Bardzo ważna na tej płaszczyźnie jest erotyczna synchronizacja partnerów, możliwa dzięki szczerej i otwartej rozmowie.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?