Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Zalety biura matrymonialnego

Z dnia na dzień wzrasta liczba klientów biur matrymonialnych. W dużej mierze jest to odpowiedź na potrzeby współczesnego społeczeństwa, czyli chęć posiadania rodziny i jednocześnie problem ze znalezieniem życiowej partnerki lub partnera. Nadmiar obowiązków zawodowych, kariera, a w efekcie brak czasu to główne przyczyny samotności. Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek potrzebuje bliskości i miłości, a skoro nie można znaleźć tego w najbliższym otoczeniu, dlaczego nie skorzystać z kompetentnego pośrednika?

Biuro matrymonialne kontra portal randkowy

W społeczeństwie wciąż żywa jest opinia, że biuro matrymonialne to alternatywa popularnych portali randkowych. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie, a bezpośrednią weryfikacją charakteru, osobowości i sposobu życia potencjalnego klienta zajmują się kompetentni pracownicy biura matrymonialnego. Portale randkowe to witryny internetowe, w których każdy może przedstawić własną osobę w dowolny sposób, nierzadko udając kogoś innego. Nie ma tu żadnej kontroli ani weryfikacji, nikt nie sprawdza, czy umieszczone w profilu informacje są zgodne z prawdą, co w efekcie daje nieograniczone pole do działania szeroko rozumianym łowcom uczuć.

Zupełnie inaczej kwestia ta wygląda w przypadku biur matrymonialnych. Są to placówki, których celem jest szczęśliwe kojarzenie par. Bardzo ważną kwestią w przypadku biura matrymonialnego jest weryfikacja danej osoby. Należy podkreślić, że wspomniana weryfikacja nie ma nic wspólnego z oceną człowieka. Z usług biur matrymonialnych może skorzystać każdy, bez względu na wiek, pozycję społeczną i zawodową. Weryfikacja opiera się na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Potencjalny klient wypełnia testy, ankiety, rozmawia z psychologiem, socjologiem i seksuologiem. Weryfikacja to proces długi, jest to jednak najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na to, by stworzyć rzetelny i wiarygodny portret osobowy, umożliwiający zaprezentowanie ofert odpowiadających oczekiwaniom danej osoby.

Biura matrymonialne a doradztwo personalne

„Biuro matrymonialne – poza standardowymi usługami poznawczo-matrymonialnymi, świadczy także usługi w zakresie doradztwa personalnego. Wiele osób, zwłaszcza samotnych, pozsiada spory potencjał, które nie potrafi w pełni wykorzystać. Potencjał ten w dużej mierze przekłada się na życie osobiste i zawodowe. Mowa tu przede wszystkim o osobach nieśmiałych, o niskiej samoocenie, często zastraszonych. W dużej mierze jest to oddźwięk przeszłości, czyli przeżycia z czasów dzieciństwa i wczesnej młodości. Dzięki pomocy kompetentnych i doświadczonych coachów, osoby te potrafią otworzyć się nie tylko na świat i ludzi, ale przede wszystkim na miłość, odnajdując w sobie głębokie uczucia. Pewna siebie, pogodna i szczęśliwa osoba niczym magnes przyciąga innych ludzi, wchodząc z nimi w szczere relacje. Często jest to również prosta droga do tego, by znaleźć bratnią duszę, założyć szczęśliwą, kochającą się rodzinę i żyć przysłowiową pełnią szczęścia, realizując się tym samym nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również osobistej.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?