Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Jak działa kokaina?

W naszym kręgu kultury, nikt nie ma wątpliwości że kokaina jest zła. Zaangażowanie karteli narkotykowych i ich sprawny marketing doprowadziły do powiększenia grupy użytkowników. Dostępność narkotyku wzmaga spadek cen, jak twierdzą eksperci, nawet trzykrotny. Co dwudziesta osoba, która po raz pierwszy zażyła kokainę ma perspektywę uzależnienia się w ciągu roku, a co piąta w dłuższym czasie.

Kokaina uzależnia psychicznie i do wyleczenia nie wystarczy zwykłe odtrucie. W tym wypadku żeby skutecznie pozbyć się nałogu trzeba skorzystać z pomocy specjalisty i poddać się psychoterapii. Nie jest łatwo namówić narkomana do współpracy. Jego niewzruszone przekonanie, że narkotyk jest mu niezbędny do życia powoduje odrzucanie wszystkich, choćby najbardziej racjonalnych argumentów.

Kiedy kokaina zostanie wprowadzona do organizmu uwalnia się dopamina i noradrenalina. Dopamina to neuroprzekaźnik. Jego rola nagrody nie została nigdy do końca udowodniona, a ostatnie badania dowodzą, że jest substancją wzmagającą i utrzymująca motywację w dążeniu do celu. Noradrenalina natomiast zwiększa ukrwienie organizmu. Jaki efekt daje ten duet?

Chwile uniesienia i potężny apetyt na seks. Kokaina ma działanie znieczulające. W połączeniu z efektem nasilenia doznań sprawia, że czas seksualnej ekstazy wydłuża się znacząco. Jest w tym jednak mały haczyk. Łapią się na niego mężczyźni. Przedawkowanie zwykle doprowadza do efektu odwrotnego od zamierzonego. Krótko mówiąc można zapomnieć o wzwodzie.

Kokaina plus alkohol- człowiek pod wpływem narkotyku odczuwa niepokój. Alkohol pozwala zrelaksowanie się. W wyniku takiej mieszanki powstaje kokaetylenu. Pod jego wpływem serce zwiększa swoja aktywność ponad miarę, co może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Kokaina powoduje wydzielanie przez nadnercza kortyzolu- hormonu stresu. Po dłuższym zażywaniu ludzie są podenerwowani, narasta w nich zmęczenie, pojawiają się problemy z zasypianiem. Kac kokainowy spowodowany jest zaburzeniem poziomu dopaminy. W czasie transu organizm produkuje jej bardzo dużo, ale zatrzymywana jest między połączeniami komórek nerwowych blokując ich działanie. Neurony potrzebują kilku dni na doprowadzenie poziomu dopaminy do normy. Depresja przez ten czas nasila się i staje się coraz bardziej dokuczliwa.

Jak działa na błonę śluzową nosa. Kokaina zawiera sodę oczyszczoną dlatego powoli przeżera przegrodę nosową, aż do powstania dziury. Częstym krwotokom można zapobiec (o ironio) zażywając kokainę.

Krak! Uzależnia szybciej i mocniej. Nie wciąga się go nosem tylko pali. Płuca mają o wiele większą powierzchnię niż błona śluzowa nosa dlatego nałóg dopada palacza w tempie ekspresowym.

Kokaina zawsze była symbolem statusu. Nie każdego było na nią stać. Jednak powszechność, spadek cen i pojawienie się podróbek zdecydowanie obniżyło jej loty. Mimo wszystko jednak pozostaje jednym ze skuteczniejszych sposobów na skrócenie życia. Żeby bajka nie kończyła się źle, warto dodać, że nie wszyscy zostają w szponach nałogu…

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?