Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Singielka i seks bez zobowiązań – uważaj to pułapka!

Wydaje się, że seks bez zobowiązań jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wolą żyć w pojedynkę, ale nie chcą, by przez to ucierpiało ich życie seksualne. Seks z sąsiadem, kolegą z pracy, przyjacielem lub z mężczyzną, z którym tworzymy „luźny związek” - bez miłości, zazdrości, zbędnej czułości, kłótni, nieporozumień, uniesień i wzruszeń – to układ idealny dla zdeklarowanego singla. Seks w czystej postaci i nic więcej. Ale czy zawsze da się rozdzielić sferę seksu od sfery uczuć? A może nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak głęboko tkwią nasze potrzeby emocjonalne?

Seks – potrzeba biologiczna

Z seksem jest tak samo jak z jedzeniem, piciem czy snem – to potrzeby. Nie ma się co oszukiwać, że życie singla jest takie różowe, kiedy nie ma możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb. Kiedy ciężko jest znaleźć tę prawdziwą miłość – wtedy przyjaciel do łóżka jest jak znalazł. Z jednej strony zaspokajasz swoje potrzeby, prowadzisz udane życie seksualne i czekasz... aż pojawi się ten właściwy, który poza seksem zaoferuje jeszcze pełen pakiet usług emocjonalnych.

Luźny związek

Zaprzyjaźnieni kochankowie, dobry seks i zero romantycznych uniesień – wymarzona sytuacja dla tych, którzy chcą korzystać z przyjemności jakie daje życie, nie kochając się przy tym z byle kim i wykluczając zaangażowanie emocjonalnie. Na początku umowa jest prosta – to tylko seks - ale nie zawsze zawiera aneks, który mówi, co robić gdy jedna ze stron złamie jej warunki. Niestety jesteśmy tylko ludźmi i uczucia dostaliśmy w pakiecie z mózgiem. Nie zawsze można przewidzieć co się wydarzy, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że wreszcie jedna osoba może się zaangażować, przywiązać, zakochać i w efekcie bardzo cierpieć, gdy „partner” będzie miał wobec związku inne oczekiwania. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że zaczyna nam zależeć dopóki zachowanie przyjaciela – lekceważenie, flirtowanie i seks z innymi kobietami – zaczyna sprawiać nam ból. Niestety w większości przypadków jest tak, że sam seks wreszcie się nudzi i potrzebujemy po prostu kogoś bliskiego nie tylko do łóżka, ale też rozmowy, przytulania, pocieszania i zwykłej poprawy nastroju.

Działanie według planu

Niestety tak to już jest, że będąc w luźnym związku po jakimś czasie przestajemy się trzymać ustalonych wcześniej zasad. Czasami nie jest to tylko wina osoby, która „niepotrzebnie” się zadurzyła, ale też nasza, gdyż nieświadomie wysyłaliśmy jej błędne sygnały. Jeżeli już decydujemy się na seks bez zobowiązań powinniśmy działać według planu, dzięki czemu ani my, ani nikt inny nie zostanie skrzywdzony. Taki związek powinien ograniczać się tylko do sypialni, ewentualnie miejsc, w których lubimy to robić. Przyjmując zaproszenia na z pozoru niezobowiązujące randki lub kilkudniowy wyjazd, poznając jego rodzinę i znajomych czy kupując prezenty - związek przechodzi już na wyższy poziom. Jeśli nie chcemy angażować się w coś, co według nas nie ma przyszłości, ograniczmy się do samego seksu. Jeżeli natomiast mimowolnie zaczyna nam zależeć, lepiej będzie poinformować o tym naszego przyjaciela. Pozwólmy mu zdecydować, co zrobić w takiej sytuacji. Być może okaże się, że żywi do nas takie same uczucia, ale również bał się o nich powiedzieć. Trzeba przyzwyczaić się do tego, że życie pisze różne scenariusze.

Strach przed miłością czy samotnością?

Wybór takiego sposobu na życie nie zawsze musi wiązać się z niekonwencjonalnym podejściem do spraw seksu. Często jest to problem, z którym po prostu nie potrafimy sobie poradzić. Mimo że bardzo byśmy chciały mieć przy sobie stałego partnera, boimy się angażować, gdyż mamy za sobą nieprzyjemne doświadczenia lub wyniosłyśmy z domu złe wzory zachowań. Często same się oszukujemy, że tak może być lepiej, że nikt nie będzie nas w stanie zranić, ale w głębi serca, czujemy inaczej. Oglądając głupią komedię romantyczną z kotem na kolanach i z popcornem pod pachą, żałujemy że nie jest nam dane dzielić tych chwil z kimś jeszcze. Jednak czasem warto zaryzykować. To, że raz nam się nie udało albo że rodzice nie przekazali nam jak powinien wyglądać zdrowy związek, nie oznacza, że na nie niego nie zasługujemy. Być może łatwiej jest myśleć, że seks bez zobowiązań uchroni nas przed nieodpowiednimi wyborami, ale trzeba pamiętać również o tym, że może przynieść bolesną samotność.

Nie dla każdego

Seks bez zobowiązań z pewnością nie jest stworzony dla każdego. Niestety często po rozstaniach z partnerami rzucamy się w wir przygodnego seksu, który nie zawsze dobrze na nas wpływa. Zamiast dawać odprężenie i podnosić samoocenę przynosi przygnębienie, ból oraz tęsknotę za prawdziwym uczuciem. Być może to brutalne, ale bezwzględny zakaz emocjonalnego zaangażowania mają tylko prostytutki względem swoich klientów. A każdej innej kobiecie, co prawda nie musi, ale ma prawo coś takiego się przydarzyć. Dlatego zanim się na niego zdecydujemy, zastanówmy się najpierw czego oczekujemy od życia.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?