Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Środki do nawilżania pochwy

Kobiety czerpią przyjemność z seksu tylko wówczas, kiedy ich pochwa jest dostatecznie nawilżona. Niestety, bardzo wiele pań uskarża się na suchość pochwy. Na szczęście dzisiaj z problemem tym można sobie bardzo prosto poradzić. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów środków nawilżających. Panuje powszechne przekonanie, że suchość pochwy to dolegliwość dotykająca jedynie kobiety, które weszły już w okres menopauzy. Tymczasem okazuje się, że problem ten tyczy się również młodych pań, które z różnych powodów cierpią na brak dostatecznego nawilżenia. Niedostateczne nawilżenie pochwy tyczy się często na przykład tych kobiet, które stosują antykoncepcję hormonalną. Żele nawilżające, które dostępne są w sprzedaży, mogą wykazywać nie tylko właściwości nawilżające. Nie brakuje takich, które działają przeciwzapalnie, plemnikobójczo, rozgrzewająco oraz chłodząco. Producenci proponują produkty zapachowe oraz smakowe. Dostępne w sprzedaży lubrykanty różnią się między sobą, jeśli chodzi o ich skład. Każda kobieta, które decyduje się na używanie tego rodzaju środka powinna pamiętać, aby dokładnie sprawdzić, co on zawiera.

Można kupić żele nawilżające stworzone na bazie gliceryny, wody, tłuszczu, silikonu, a nawet cukru. Środki na bazie gliceryny nie są polecane tym kobietom, które mają skłonność do infekcji intymnych lub reakcji uczuleniowych. Żele na bazie tego składnika są gęste i długo utrzymują się na powierzchni narządów płciowych. Żele, które powstały na bazie wody są natomiast niezwykle łagodne. To je powinny stosować kobiety, które nie chcą zakłócać równowagi bakteryjnej pochwy, mają skłonność do reakcji alergicznych lub podrażnień. Nie wpływają one także w żaden sposób na prezerwatywy. Tłuszcze w swoim działaniu są bardzo mocno podobne do gliceryny. Wykazują więc działanie podobne do tych żeli nawilżających, w których zawarta jest gliceryna. Nie są więc dobrym wyborem w przypadku kobiet o wrażliwych miejscach intymnych i skłonności do reakcji alergicznych. Trzeba pamiętać, że środki na bazie tłuszczu i gliceryny mogą oddziaływać również na prezerwatywę.

Jej skuteczność może być mocno zmniejszona. Silikon to składnik, który nie wpływa negatywnie na narządy intymne osób o skłonności do alergii oraz podrażnień. Jednocześnie zapewnia naprawdę skuteczne nawilżenie, którego nie są w stanie dać środki powstałe na bazie wody. Taki żel nie wysycha szybko, przez co długo można cieszyć się nieskrępowanym seksem dającym prawdziwą przyjemność. Cukier to środek, który znajduje się w dość sporej liczbie żeli intymnych. Trzeba pamiętać, że zawsze zwiększa on ryzyko infekcji. Zaleca się więc, aby żeli intymnych z dodatkiem cukru unikać. Trzeba pamiętać, że bakterie bardzo lubią słodkie środowisko i chętnie się w nim rozwijają. Kobieta, która ma skłonność do podrażnień i infekcji może być niemalże pewna, że wystąpią one u niej, kiedy sięgnie po żel zawierający cukier. Wybór żeli intymnych jest dzisiaj na rynku ogromny. Dzięki temu każda kobieta ma szansę znaleźć ten, który najlepiej będzie odpowiadał jej oczekiwaniom oraz potrzebom.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?