Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Rutyna w łóżku

Wiele par, zwłaszcza mających za sobą długoletni związek, skarży się na nudę i rutynę w łóżku. Kobiety coraz częściej skarżą się na ból głowy, mężczyźni niespodziewanie mają więcej obowiązków zawodowych. W efekcie sex, niegdyś uprawiany codziennie lub co najmniej kilka razy w tygodniu, staje się coraz rzadszy, a niekiedy zanika całkowicie. Nietrudno zauważyć, że brak kontaktów intymnych negatywnie odbija się na życiu prywatnym. Ludzie stają się bardziej drażliwi, nerwowi, zauważają wady partnera, które do tej pory potrafili ignorować. Bez wątpienia jest to sytuacja, która wymaga radykalnych działań, a przynajmniej poważnego potraktowania sprawy.

Najpierw rozmowa, potem terapia

Pierwszym krokiem jest wzajemna, szczera rozmowa. W wielu przypadkach może się to wydawać niemożliwe, jednakże w każdym związku istnieje sposób, by odpowiednio się ze sobą skomunikować. Powiedz szczerze partnerce lub partnerowi o tym, co czujesz, czego ci brakuje, czego od niej lub od niego oczekujesz. Możecie się nawet pokłócić – w niektórych sytuacjach kłótnie oczyszczają atmosferę i pozwalają znaleźć właściwe rozwiązanie. Bardzo częstą przyczyną rutyny w łóżku jest mechaniczne traktowanie seksu. Pamiętaj, że kontakt intymny to dopełnienie związku, a nie małżeński czy partnerski obowiązek. Zdarza się, że rozmowa – mimo najszczerszych chęci – nie przynosi pożądanych efektów. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak skorzystać z pomocy seksuologa lub terapii małżeńskiej. Specjalista podczas wspólnego spotkania umożliwi dotarcie do przyczyny problemu, dzięki czemu zniwelowanie skutków będzie łatwiejsze. Pamiętaj jednak, że w przeważającej większości są to działania długofalowe, wymagające zaangażowania obu stron, a nierzadko także obopólnego kompromisu.

Romantyczna kolacja, wspólna kąpiel, masaż, zabawki erotyczne, afrodyzjaki

Rutynę w łóżku można zwalczyć także za pomocą afrodyzjaków dostępnych w sklepach internetowych lub jeszcze prostszych sposobów. Jak wiadomo, najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Przygotuj romantyczną kolację, zadbaj o odpowiedni nastrój i dania, które uwielbia partner lub partnerka. Pamiętaj, że potrawy przygotowane samodzielnie spotkają się z większą aprobatą niż te, które kupimy za pomocą firm oferujących catering.

Doskonałym sposobem na pojednanie może być również wspólna kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, dopełniona erotycznym masażem. Nierzadko taka zabawa kończy się w łóżku i należy do udanych przedsięwzięć. Pomocne mogą okazać się także gadżety erotyczne, które kupisz w sex shopie. Pamiętaj jednak, że używanie tego typu zabawek musi odbywać się za obopólną zgodą. Jeśli twoja partnerka wyrazi zgodę na wspólną zabawę z wibratorem, pozwól wybrać jej model, a ty zajmij się wyłącznie zaspokojeniem jej potrzeb za pomocą tego sprytnego urządzenia. Bardzo popularne są jadalne farbki do ciała i jadalna bielizna. Nieco ostrożniej należy podchodzić do ostrzejszych rozwiązań, czyli kajdanek, pejczy tudzież innych akcesoriów należących do szeroko rozumianego bdsm. Stosowanie tego typu rozwiązań musi być akceptowane przez obydwie strony, ponadto konieczne jest wyznaczenie granic, które nie będą przekraczane. Doskonałą alternatywą, stanowiącą dopełnienie erotycznych gadżetów, jest stworzenie scenariusza i wspólne odgrywanie scenek erotycznych.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?