Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Orientacje seksualne

Orientacje seksualne inne niż heteroseksualizm jest dla większości tematem nie do pojęcia, temat tabu. Większość myśli, że to jakiś wymysł. Jak jest naprawdę ? Skąd wiadomo, że ktoś jest heteroseksualny albo homoseksualny?Z badań wynika, że ok. 7% ludzi wykazuje stałe zachowania homoseksualne, w tym ok. 2,8% to mężczyźni, 1, 4% kobiety.Skąd to się bierze? Z tego kto ma jaką osobowość. Można powiedzieć, że ludzka osobowość składa się z dwóch tożsamości: płciowej oraz seksualnej, z którymi nie należy walczyć, tylko zwyczajnie zaakceptować.

Tożsamość płciowa to doświadczenie własnej płciowości zgodnie lub też nie z rodowodem. U większości osób jest zgodna z fizycznymi cechami płciowymi.Wyróżniamy aż siedem rodzajów tożsamości płciowych: męska, żeńska, nieokreślona, transwestyczna, transgenderyczna, transseksualna, androgyniczna. Pierwszych trzech rodzajów chyba nie muszę tłumaczyć. Tożsamość transwestyczna występuje wtedy gdy człowiek podczas np. przeżywania orgazmu, przez jakiś czas odczuwa, że należy do innej płci niż jego metrykalna.Tożsamość transgenderyczna to osoba, która może się określać jako osoba rodzaju męskiego jak i męskiego zarazem; transseksualna - pragnie byś akceptowana i postrzegana jako osoba odmiennej fizycznie płci; androgyniczna - posiada cechy męskie i kobiece jednocześnie.

Tożsamość seksualna to nic innego jak orientacja. Jest ich pięć: heteroseksualna, homoseksualna, biseksualna, aseksualna oraz autoerotyzm.Niestety tylko osoby heteroseksualne postrzegane są jako normalne, osoby o innych orientacjach są piętnowane, karane, dyskryminowane.Niewiele osób wie, że osoby biseksualne preferują zazwyczaj jedną z płci i z upływem czasu zazwyczaj ich orientacja zmienia się w homoseksualną. Dobrym przykładem są mężczyźni, którzy biorą ślub, mają dzieci, a po latach okazuje się, że są gejami, co jest ogromnych zaskoczeniem dla wszystkich. A to nic innego jak pogodzenie się ze sobą, z tym kim się jest i wybór nowej drogi, nowego życia.Autoerotyzm to zachowania seksualne polegające na samodzielnym zaspokajaniu się, przynoszące satysfakcję seksualną. Dla osoby powyższej orientacji najlepszym partnerem jest ona sama i tak jest jej najlepiej.Osoby aseksualne to osoby dla których seks nie ma żadnego znaczenia, a wręcz seks jest dla nich absurdem.

Homoseksualizm, wbrew niektórych sądów, jest jedną z tożsamości seksualnych człowieka. Jednak ciągle jest piętnowany, osoby homoseksualne są dyskryminowane. Przecież homoseksualizm istniał od zawsze. Potwierdzenie możemy znaleźć w literaturze. Bowiem już mitologia wspomina Heraklesa, który kochał Hylasa „inaczej”. W Grecji w V - IVw. p. n.e. istniała tzw. pederastia. Mężczyzna mógł wyrażać miłość do chłopca, który był już po okresie pokwitania, ale nie osiągnął jeszcze dojrzałości płciowej. Już we wczesnym średniowieczu w Europie homoseksualizm był tolerowany. Natomiast od XIIw. został uznany za herezję i karany paleniem na stosie. Co ciekawe, tylko Rzeczpospolita Polska była wyjątkiem. W czasach PRLu zmieniło się to radykalnie, homoseksualiści byli gnębieni przez służby bezpieczeństwa i inwigilowani. W 1985r. miała miejsce akcja "Hiacynt". Polegała na tym, że geje zostali zmuszali do wypełnienia tzw. "Karty homoseksualisty" oraz deklaracji. Powstała różowa lista na której znalazło się ponad 11tys. gejów.

Wbrew opinii innych ludzi, homoseksualizmu nie da się "wyleczyć". Powstaje już w okresie życia płodowego, więc jest wrodzona i nieodwracalna. Nie jest więc chorobą, zaburzeniem psychicznym czy emocjonalnym. W Polsce stosowana jest terapia reparatywna, mająca na celu zmianę orientacji seksualnej. Jest ona długa, kosztowna i niekoniecznie skuteczna. Na szczęście ma ona dużo przeciwników, znanych seksuologów i specjalistów.

Z homoseksualizmu nie da się "wyleczyć", gdyż mózgi tych osób mają kobiecą budowę. Objawia się to w ten sposób, że pełniej odbierają świat, widzą więcej barw, mają bardzie rozwinięte poczucie smaku, estetyki, rytmu. Dlatego też często są świetnymi przyjaciółmi kobiet. Doradzą lepszą fryzurę, ciucha, są życzliwi. Znany seksuolog twierdzi, że patrząc na to w ten sposób widać, że mężczyźni heteroseksualni nie maja powodów obawiać się gejów. "Wręcz przeciwnie - powinni być zachwyceni ich istnieniem, bo mają mniej konkurentów do kobiet".

Polska jest mało tolerancyjny krajem. Jeśli ktoś wyzna publicznie, że jest innej orientacji niż heteroseksualizm to jest wytykany palce, wręcz linczowany. Dotyczy to zarówno osób sławnych jak i zwykłego "Kowalskiego". No cóż, tolerancja nie jest naszą mocną stroną. A to właśnie akceptacja i wsparcie jest ogromną pomocą dla tych osób. A nie piętnowanie i poniżanie ich. Przecież to nie jest wina homoseksualisty, że się urodził z taką orientacją a nie inną.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?