Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Jak zadbać o swoje życie erotyczne

Jak musimy dbać o każdą rzecz czy sferę w naszym życiu, tak również powinniśmy się odpowiednio zatroszczyć o to by nasze życie erotyczne miało się dobrze. Niestety wciąż nie do końca zdajemy sobie sprawę jak ważne jest to by nie odsuwać seksu na drugi plan. Oczywiście codzienność nastręcza nam wielu problemów, które są niezwykle istotne i zaprzątają naszą głowę, ale to właśnie seks może stać się naszą odskocznią. Wystarczy, że przestaniemy go traktować jak coś oczywistego czy w niektórych przypadkach jak obowiązek i zaczniemy podchodzić do niego z szacunkiem i dbałością.

Poznanie partnera

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas pracy nad naszym życiem seksualnym jest nasza znajomość partnera oraz jego potrzeb. I nie chodzi tutaj jedynie o sam seks, ale również o inne poziomy naszego związku. Jeśli bowiem właściwie dbamy o potrzeby naszego ukochanego w życiu codziennym, albo wspieramy go gdy nadchodzą trudne momenty, będzie on się czuł w naszych ramionach bezpiecznie. A przez to znacznie bardziej otworzy się przed nami podczas seksu.

Oprócz zaufania musimy także wiedzieć jakie są nasze wzajemne potrzeby seksualne. Nie można czerpać przyjemności ze zbliżenia jeżeli nie mamy pojęcia co sprawi naszemu partnerowi rozkosz lub o czym marzy. Dlatego tak ważna jest rozmowa. Wiele par wciąż krępuje się mówiąc o swoich fantazjach erotycznych lub o tym co się im nie podoba podczas wspólnych zbliżeń. Niektóre pary zanim wylądują w łóżku oglądają filmy erotyczne, które pobudzają wyobraźnie i wzmagają doznania erotyczne. Dobrze jest kiedy partner i partnerka pragną tego samego. Jeśli jednak poglądy na temat seksu różnią się od siebie i wstydzimy się o nich powiedzieć partnerowi może to doprowadzić do osłabienia naszych relacji i oddalenia się od swojej drugiej połówki. Warto zatem się przełamać i szczerze wyznać sobie czego tak naprawdę chcemy bo na szali jest nasza satysfakcja i w jakimś sensie również nasz związek. Jeśli w naszej sypialni ciągle będzie panowała namiętność, z dużo większą pewnością będziemy potrafili rozwiązywać stające przed nami problemy.

Schematy do kosza

Jeśli chcemy aby erotyzm w naszym związku miał się dobrze musimy zapomnieć o powtarzaniu tych samych schematów, czy szybkim seksie tylko po to aby mieć to z głowy. Nuda, które w ten sposób wkrada się do naszej sypialni może bardzo szybko zabić namiętność. Dlatego tak ważna jest dbałość o najmniejsze szczegóły oraz wprowadzanie na przykład nowych pozycji.

Warto zatroszczyć się o to aby seks za każdym razem był dla nas świętem. Nie bójmy się „tanich chwytów”, których pełno jest w filmach romantycznych. Wspólne przygotowanie kolacji przy świecach i romantyczna muzyka mogą naprawdę wiele zdziałać. Nie popadajmy także w rutynę i do takiej kolacji nie siadajmy w ulubionych dresach. Seksowna bielizna i schludny strój także mogą podnieść atmosferę. Jeśli tylko mamy na to ochotę przygotujmy sobie wspólną kąpiel, a na pewno gra wstępna rozpocznie się już w wannie i szybko przeniesie się do sypialni. Czasem nawet niewielkie szczegóły, o które zadbamy mogą pobudzić naszego partnera i sprawdzić, że ta noc będzie po prostu niezapomniana. Choć z czasem staje się to coraz trudniejsze, aby nasze życie erotyczne kwitło musimy wciąż się zaskakiwać. Nie bójmy się, że jesteśmy ze sobą już zbyt długo aby wciąż czekać na powrót partnera do domu nago. Jeśli jest zmęczony po pracy zróbmy mu erotyczny masaż, który go odpręży i z pewnością rozbudzi jego zmysły. Już samo staranie się obojga kochanków może wiele zdziałać.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?