Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Mity na temat seksu

Od wieków seks wzbudza mnóstwo emocji, nie tylko ze względu na fakt, że zbliżenie dwojga ludzi jest przyjemne, ale również z uwagi na powstałe na jego temat mity. Przez wiele lat ludzie wierzyli wręcz w niespotykane rzeczy dotyczące seksu, co można usprawiedliwić brakiem podstawowej wiedzy na ten temat. Dziwne jest jednak to, że nawet teraz, zwłaszcza młodzi ludzie, wciąż nie posiadają wiarygodnych informacji dotyczących życia seksualnego. Niektóre z mitów, które są nadal przekazywane są tak irracjonalne, że wzbudzają śmiech, ale również trwogę.

Seks a ciąża

Chyba największa ilość mitów w temacie seksu dotyczy tego, w jakiej sytuacji istnieje ryzyko zajścia w ciążę przez dziewczynę. Niestety mimo sporej kampanii informacyjnej w polskich szkołach, wiele nastolatków wierzy, czy raczej chce wierzyć, że w pewnych pozycjach i czasie nie ma ryzyka ciąży. Bardzo popularne jest na przykład stwierdzenie, iż uprawiając seks na stojąco, sperma wypłynie na zewnątrz pochwy, dlatego nie jest możliwe zapłodnienie. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z prawdą, ponieważ pozycja w czasie seksu nie ma tutaj żadnego znaczenia. Nawet bardzo mała ilość spermy, która dostała się do wnętrza pochwy może doprowadzić do zajścia w ciążę. A brak wiedzy na ten temat na pewno doprowadził do niejednego przedwczesnego macierzyństwa.

Kolejny mit, który jeszcze nie odszedł w zapomnienie dotyczy tego, iż kobieta nie może zajść w ciążę podczas jej „pierwszego razu”. Jest to rzecz jasna nieprawda, a jakakolwiek forma współżycia zakończona wytryskiem mężczyzny, nawet gdy nie zostanie naruszona błona dziewicza, może skutkować zapłodnienie. Również dziewice bowiem posiadają w pełni rozwinięte narządy płciowe, a błona nie chroni przed dostaniem się plemników do macicy.

Kłopotliwy orgazm

Orgazm to kolejna sprawa, która wzbudza wiele kontrowersji i wciąż pojawiają się na jego temat sprzeczne informacje. Zwłaszcza gdy dotyczy to osiągania orgazmu przez kobiety.

Pierwszym mitem, który stawiał kochankom niezwykle wysoką poprzeczkę to ten, iż dwoje ludzi może osiągnąć orgazm jednocześnie tylko jeżeli naprawdę się kochają. Sprawiało to, że seks i orgazm dla niektórych osób stawał się wyznacznikiem siły uczucia jakie ich łączyło. Na szczęście nie jest to jednak w żadnym wypadku prawda. Umiejętność wspólnego przeżywania orgazmu to zwykle efekt sporej wprawy przynajmniej jednego z kochanków, a najczęściej po prostu przypadek i dotyczy niestety niewielkiej ilości osób.

Innym mitem związanym z orgazmem u kobiety jest przekonanie, że niektórym kobietom nie jest dane przeżycie orgazmu, ponieważ nie otrzymały takiego „daru” od matki natury. Orgazm jednak nie ma nic wspólnego z genami czy jakimiś wrodzonymi zdolnościami. To czy kobieta jest w stanie odczuwać tą wielką rozkosz zależy przede wszystkim od odpowiedniego poznania własnego ciała. Jeżeli bowiem wie ona które miejsca na jej ciele są szczególnie podatne na pieszczoty i przekaże tą informacje partnerowi, może bez problemu szczytować. W tym wypadku liczy się przede wszystkim porozumienie z kochankiem i wspólna chęć dawania sobie przyjemności.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?