Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Co zrobić, kiedy nie czujemy się atrakcyjni?

Istnieje wiele ważnych czynników, które w ogromnym stopniu wpływają na to, czy jesteśmy rzeczywiście zadowoleni ze swojego życia erotycznego i czerpiemy z niego odpowiednią przyjemność. Można tu bardzo wiele mówić o rzeczach takich jak intymność, jak walką z nudą i rutyną, jak poszukiwanie nowych doznań. Wszystkie z nich są oczywiście bardzo ważne, ale warto zwrócić uwagę na jedną, dość podstawową rzecz. Jeśli sami nie czujemy się odpowiednio atrakcyjni i nie akceptujemy własnego ciała, to sex zawsze będzie dla nas bardziej źródłem stresu i wstydu, niż jakiejkolwiek radości. Nie jest to łatwa rzecz – bardzo często wynika z tego wiele kompleksów i niechęć do seksu. Warto w takim razie wiedzieć o tym, że takie problemy można naprawdę skutecznie rozwiązywać. Trzeba jedynie podejść do tego we właściwy sposób i wiedzieć, gdzie w ogóle leży samo ich sedno. Problemy z zaakceptowaniem własnego ciała mogą pojawiać się w różnych momentach życia. Najczęściej spotykają się z tym jednak albo osoby całkiem młode, albo dorosłe, które przeżywają akurat kryzys związany ze swoim wiekiem – mniej więcej po czterdziestym roku życia, choć oczywiście nie jest to żadna reguła.

W tym pierwszym przypadku kompleksy wynikają z tego, że nie znamy jeszcze tak dobrze swojego ciała i nie wiemy, na co zwraca uwagę nasz partner. W drugim przypadku takie problemy związane są także ze zwykłą rutyną w związku, która pojawia się po wielu latach z jedną osobą. Partner wyraźnie traci wówczas zainteresowanie seksem, ale w rzeczywistości jest to efektem braku nowych doświadczeń i eksperymentów. Nam jednak wydaje się, że jest to nasza wina i zaczynamy obawiać się, że przestaliśmy być tak atrakcji dla drugiej osoby, jak dawniej. W każdym przypadku istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu i docenienie własnego ciała. Jedną z najbardziej podstawowych i oczywistych odpowiedzi jest tutaj po prostu „wzięcie się za siebie”. Zadbanie o własne ciało przyniesie nam całe mnóstwo korzyści, nie tylko w życiu erotycznym. Warto zacząć uprawiać jakiekolwiek sporty na świeżym powietrzu i od czasu do czasu wybrać się na siłownię czy basen.

Dzięki temu nasze ciało stanie się lepiej wyrzeźbione i bardziej atrakcyjne – działa to w każdym przypadku, niezależnie od wieku. Ponadto aktywność fizyczna niejako zmusza nas do zdrowszego odżywiania się, co też dobrze wpływa na naszą sylwetkę i przede wszystkim zdrowie. Dzięki takiej zmianie stylu życia na zdrowszy będziemy nie tylko lepiej wyglądali, ale także lepiej się czuli i mieli więcej energii do miłosnych igraszek. Kobiety mogą zachwycić swoim ciałem partnera, ubierając się w seksowną bieliznę. Takie rzeczy zawsze działają na drugą osobę bardzo pobudzająco i pozwalają spojrzeć na ciało partnerki w zupełnie nowy sposób. Każdy z nas może zatem zrobić naprawdę wiele, aby zadbać o własne ciało i zacząć podobać się samemu sobie. Jeśli chodzi o przyjemność płynącą z seksu to warto pamiętać, że niemniej istotne jest tu odpowiednie nastawienie psychiczne. Jeśli sami nie zaakceptujemy naszego ciała, to nawet przy naprawdę atrakcyjnej sylwetce będziemy wiecznie z siebie niezadowoleni.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?