Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Antykoncepcja hormonalna – wady i zalety

Obecnie coraz więcej kobiet chce świadomie decydować o swoim ciele. Oznacza to, że nie dopuszczają one nawet do myśli, że mogłyby niespodziewanie zajść w ciąże. Każda świadoma siebie kobieta robi wszystko, aby kontrolować swoją płodność. Najlepszym sposobem, który zapewnia niemalże sto procent pewności, są tabletki antykoncepcyjne. Bez wątpienia warto poznać ich wady i zalety.

Tabletki antykoncepcyjne to nie tylko ochrona przed ciążą, ale również nieskrępowany niczym seks. Badania pokazują, że kobiety, które obawiają się zajścia w ciążę nie są w stanie całkowicie się rozluźnić podczas zbliżenia. W efekcie nie osiągają orgazmu, a sam seks nie sprawia im aż takiej przyjemności. Problem ten rozwiązuje stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku posiadania stałego partnera pozwalają one nawet na zrezygnowanie z prezerwatywy.

Ogromny komfort

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych to zawsze bardzo duży komfort dla kobiety. Trzeba pamiętać, że nie tylko chronią one przed ciążą, ale sprawiają, że kobieta doskonale wie, kiedy może spodziewać się krwawienia. Jeśli zamierza zażywać tabletki przez dłuższy czas, jest w stanie wyliczyć z wyprzedzeniem nawet do roku, kiedy pojawi się krwawienie z odstawienia. W efekcie planowanie wyjazdów, wakacji, urlopów jest prostsze. Można mieć pewność, że wyjazdu do ciepłych krajów nie popsuje niespodziewana miesiączka.

Ładniejsza cera

Kobiety, które zażywają tabletki antykoncepcyjne cieszą się na ogół ładniejszą cerą. Wszystko dlatego, że antykoncepcja hormonalna reguluje poziom hormonów, sprawiając, że nie pojawiają się takie problemy, jak wypryski, tłusta cera czy przetłuszczające się włosy. Do tego waga stabilizuje się, a w efekcie nie trzeba obawiać się chociażby rozstępów.

Przeciwwskazania

Tabletki antykoncepcyjne nie mogą być zażywane przez wszystkie kobiety. Trzeba pamiętać, że ich zażywanie nie jest zalecane paniom:

-cierpiących na cukrzycę;

-u których rozpoznano zatorowość płucną;

-które chorują na nadciśnienie.

Do kobiet, którym odradza się stosowanie antykoncepcji hormonalnej zalicza się także panie palące papierosy oraz cierpiące na nadwagę. Połączenie tabletek antykoncepcyjnych z papierosami istotnie zwiększa ryzyko zatoru oraz wylewu krwi do mózgu. W przypadku nadwagi zaś hormony nie mogą dostać się do krwioobiegu w odpowiedniej ilości. W efekcie tabletki nie są tak skuteczne, jak być powinny.

Zażywanie

Wiele kobiet podkreśla, że prawdziwym problemem jest dla nich sposób zażywania tabletek. Aby były one naprawdę skuteczne, należy zażywać je codziennie o tej samej porze. Pominięcie nawet jednej dawki może skutkować istotnym zmniejszeniem poziomu hormonów, które uniemożliwiają zajście w ciąże. W przypadku zapomnienia o przyjęciu którejś tabletki zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub przynajmniej dokładnie zapoznanie się z instrukcją dołączoną do opakowania. Trzeba pamiętać, że ta metoda gwarantuje dobre efekty tylko wówczas, kiedy stosowana jest przez osoby systematyczne. W przeciwnym razie tabletki antykoncepcyjne nie będą w stanie uchronić przed ciążą.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?