Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Najsłynniejsi seryjni mordercy cz. 2.

Termin “seryjny morderca” wprowadził w latach 70. XX wieku jeden z agentów FBI. Za seryjnego mordercę uważa się osobę, która w odstępach czasu zabiła co najmniej 3 osoby. Wielu seryjnych morderców przeszło do historii, znani są oni ze swojego okrucieństwa lub liczby zabitych ofiar, a niektórzy z tych przestępców do dzisiaj nie wpadli w ręce policji. Poznajcie charakterystyki najsłynniejszych seryjnych morderców z całego świata.

Wampir z Sacramento

Działający pomiędzy 1977 a 1978 rokiem morderca, nazywany Wampirem z Sacramento, zamordował 6 osób, a jego modus operandi był bardzo makabryczny. Mężczyzna, jak sam twierdził, był uzależniony od picia krwi, którą na co dzień pozyskiwał od zabijanych psów i królików. Z czasem przestało mu to wystarczać i zasmakował w ludzkiej krwi - spuszczał krew swoich ofiar, a dodatkowo zjadał fragmenty ich ciała, często dopuszczał się nekrofilii i okaleczał ciała swoich ofiar.

Mordercą okazał się Richard Trenton Chase, urodzony w 1950 mężczyzna, który cierpiał na schizofrenię paranoidalną. Przyznał się do wszystkich zbrodni, ale twierdził, że musiał je wykonywać, gdyż chronił się w ten sposób przed… nazistami i UFO. W 1980 roku popełnił samobójstwo, połykając dużą ilość środków antydepresyjnych, które były mu regularnie podawane w celi.

Nieuchwytny Zodiak

Seryjnego mordercy kryjącego się pod pseudonimem Zodiak nie udało się schwytać do dzisiaj, mimo że znany był jego portret pamięciowy. Był on aktywny w latach 60. i 70. XX wieku, działał głównie w okolicach San Francisco.

Zodiak przyznał się do zamordowania prawie czterdziestu osób. Działał on w pojedynkę, swoje ofiary pozbawiał życia strzałem z pistoletu o kalibrze 22. Na ofiary upatrywał głównie nastolatków i młode osoby, które udawały się razem na randkę w samochodzie. Ostatnią znaną ofiarą był taksówkarz. W listach, które wysyłał do redakcji gazet, Zodiak mówił o tym, że chce zaatakować autobus pełny dzieci szkolnych, przesłał do redakcji także schemat bomby. Po tym liście jego zbrodnie nagle ustały.

Rzeźnik z Rostowa

Mieszkający na Ukrainie Andriej Czikatiło przez ponad 10 lat dokonał 53 zbrodni. Miał on traumatyczne dzieciństwo, żył kilka lat po klęsce głodu na Ukrainie, jego starszy brat został zabity i zjedzony przez sąsiadów. W trakcie II wojny światowej był świadkiem zbrodni popełnianych przez żołnierzy.

Do zbrodni używał noża, którym wielokrotnie dźgał swoje ofiary, co pomagało mu w osiągnięciu erekcji i satysfakcji seksualnej. Zdarzały mu się także akty kanibalizmu. Zanim został złapany, za jego zbrodnie skazane zostały trzy inne osoby, jak się później okazało niewinne. Rzeźnik z Rostowa został rozstrzelany w 1994 roku.

Czarujący morderca

Ted Bundy był czarującym, przystojnym mężczyzną, który z łatwością zdobywał zaufanie kobiet. Ten morderca pozbawił w okrutny sposób życia wiele kobiet i dziewcząt, chociaż dopiero po dekadzie przyznał się do 30 zbrodni na terenie sześciu stanów, to prawdopodobnie morderstw było o wiele więcej.

Działał głównie w latach 1974 - 1978. Swoje ofiary dusił albo zabij uderzeniem w głowę, części odcinał głowę, innym nakładał makijaż i wielokrotnie dopuszczał się nekrofilii. Zdarzało się, że jednego wieczoru popełniał kilka morderstw i gwałtów. Jest znany jako jeden z najbardziej krwawych morderców. Został stracony na krześle elektrycznym.

Doktor śmierci

Harold Frederick Shipman wydawał się ułożonym lekarzem ogólnym, jednak z czasem jego koledzy z pracy zaczęli zauważać, że duża ilość jego pacjentów nagle kończyła żywot. Przez lata jednak nie podjęto żadnych działań, bo Shipman wielokrotnie przestawał zabijać, a potem zaczynał ostrożnie.

Swoje ofiary pozbawiał życia, używając zastrzyku z morfiny, zabił co najmniej 215 osób, ale mogło ich być znacznie więcej. Podczas rozpraw nie bronił się, ale też nie przyznał do zbrodni, jego motywy są nieznane, ale psycholodzy uważają, że zabijając, poprawiał swoje samopoczucie i miał uczucie wyższości nad innymi. Został skazany na dożywocie, ale popełnił samobójstwo.

Maski z ludzkiej skóry

Ten seryjny morderca zainspirował postacie najbardziej przerażających filmowych morderców - Leatherface z “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” czy Buffalo Billa z “Milczenia owiec”. Edward Theodore Gein urodził się w 1906 roku, od młodości był pod mocnym wpływem matki, fanatyczki religijnej, która przekonywała go, że kobiety są podłe i upadłe. Mężczyzna był upośledzony emocjonalnie, żył na odludnej farmie, zabił też swojego starszego brata, który był w jego opinii nieposłuszny w stosunku do matki, ale policja uznało jego śmierć za wypadek.

Zbrodnie Geina wyszły na jaw w 1957 roku, kiedy podejrzewano, że to on porwał właścicielkę miejscowego sklepu i dokonał tam rabunku. Policjanci nie byli przygotowani an to, co znajdą w jego domu. Właścicielka sklepu została wypatroszona, pozbawiona głowy i podwieszona pod sufitem. W domu znaleziono między innymi abażury i pasy z ludzkiej skóry, maski wykonane ze skóry zdartej z zabitych kobiet, kompletny strój z ludzkiej skóry, spreparowane genitalia kobiece, liczne czaszki i szczątki ludzkie. Ostateczna liczba morderstw nie jest znana, część szczątków była wykopywana z miejscowego cmentarza. Ostatecznie Edward Theodore Gein został skazany za dwa morderstwa, do swojej śmierci w 1984 roku przebywał w szpitalu psychiatrycznym.

Bestia z Kolumbii

Luis Cubillos to seryjny morderca, pedofil i gwałciciel z Kolumbii, który zwany był Bestią. Zabił on ponad 140 małych chłopców, swoje morderstwa rozpoczął w 1992 roku, większość ciał odnaleziono, wiele z nich było chowanych w zbiorowych mogiłach. Prawdopodobnie dokonał także kilkunastu morderstw na terenie Ekwadoru.

Zatrzymano go w 1999 roku. Cubillos został skazany na więzienie, a miejsce jego przebywania jest utrzymywane w tajemnicy, gdyż władze obawiają się samosądu.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?