Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Kiedy brakuje ochoty na seks

Wiele osób – zwłaszcza młodych sądzi – że ochota na seks jest zawsze. Tymczasem okazuje się, że tak niestety nie jest. Tyczy się to zwłaszcza kobiet, które szczególnie mocno narażone są na utratę libido. Wynika to z budowy organizmu oraz konstrukcji aparatu psychicznego przedstawicielek płci pięknej. Dlatego ochota na seks może znikać, jak radzić sobie z tym problemem? Jednym z najczęstszych powodów, dla których kobiety borykają się ze spadkiem libido jest przemęczenie i stres. Przedstawicielki płci pięknej odczuwają potrzebę zbliżeń intymnych tylko wówczas, kiedy mają głowę wolną od problemów. Nadmiar obowiązków i życie w stresie sprawiają, że kobieta przyjmuje postawę obronną. A w niej nie ma miejsca na seksualne uniesienia. Jak poradzić sobie z tym problemem? Oczywiście można sięgnąć po rozmaite afrodyzjaki, które mogą nieco podnieść libido. Środki tego rodzaju zawsze okazują się być pomocne. Kluczem jest jednak w tym wypadku wypoczynek. Kobieta wypoczęta i zrelaksowana szybciej odnajdzie swoje pokłady seksualności niż ta, która podpiera się przysłowiowym nosem ze zmęczenia.

Panie cierpią na spadek libido również wtedy, kiedy w związku występują jakieś konflikty lub problemy. O ile dla panów seks jest często doskonałym sposobem na pogodzenie się, o tyle kobiety podchodzą do życia seksualnego zupełnie inaczej. Dla przedstawicielek płci pięknej nigdy nie było ono drogą do rozwiązywania problemów. W tym wypadku nawet najlepszy afrodyzjak nie okaże się skuteczny. Aby kobieta chciała się kochać, musi czuć się kochana, atrakcyjna i musi mieć pewność, że w jej związku wszystko jest tak, jak być powinno. Spadek libido wynika także z naturalnych zmian hormonalnych, jakie zachodzą w kobiecym organizmie. Już nawet w trakcie cyklu miesięcznego kobiety poziom hormonów ulega zmianie. Panie mają chęć na seks wtedy, kiedy są w trakcie owulacji. Tak bowiem zostały skonstruowane przez naturę. Seks ma umożliwiać rozmnażanie, czyli przetrwanie gatunku. W okresie ciąży przez pierwsze trzy miesiące większość kobiet nie chce uprawiać seksu.

Borykają się często z mdłościami, które skutecznie odbierają ochotę na igraszki w sypialni. Już jednak w drugim i trzecim trymestrze wiele pań cieszy się nieskrępowanym seksem. I żadna hiszpańska mucha nie jest do tego potrzebna. Libido zanika również w okresie menopauzy. W tym czasie ustaje produkcja hormonów kobiecych. Panie zmagają się z uderzeniami gorąca, zlewnymi potami, stają się drażliwe. Do tego często dokucza im suchość pochwy, która nie pozwala czerpać radości ze współżycia. W tym wypadku warto postawić przede wszystkim na hormonalną terapię zastępczą. Dzięki niej organizm będzie funkcjonował bardzo podobnie jak przed zmianami hormonalnymi. W efekcie libido samo wróci. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być również wsparcie się rozmaitymi afrodyzjakami i substancjami pobudzającymi. Johimbina okazuje się być w tym wypadku idealnym rozwiązaniem, które pomaga bardzo wielu kobietom. Co ciekawe, na rynku znaleźć można nawet olejki do kąpieli z tym magicznym składnikiem.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?