Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Kulki gejszy – dlaczego warto je mieć?

O kulkach gejszy z pewnością słyszało już wiele pań. Być może są wśród nich również kobiety, które chciałyby z nich skorzystać, ale tak naprawdę trochę się boją, bo nie wiele o nich wiedzą. Postaramy się więc wyjaśnić, czym one są i do czego służą. Zdecydowana większość osób, które słyszało już o kulkach gejszy uważa, że są one jedynie erotycznym gadżetem dostępnym wyłącznie w sex shopach. To tylko część prawdy, cała prawda o kulkach gejszy wygląda zupełnie inaczej. Owszem, mogą one pełnić rolę erotycznego gadżetu dla kobiet, ale przede wszystkim mogą służyć wzmacnianiu mięśni Kegla. Czym są te mięśnie i dlaczego warto, a nawet trzeba je ćwiczyć? W skład mięśni dna miednicy wchodzi grupa mięśni nazwanych mięśniami Kegla. Ich prawidłowe napięcie odpowiada za trzymanie moczu, szybki poród, przyczynia się również do wzrostu satysfakcji seksualnej u partnerów. Wiele kobiet nie wie lub nie pamięta o tym, aby je ćwiczyć. Pierwsze problemy mogą więc pojawić się już w czasie porodu, kolejne wystąpią pomiędzy czterdziestym piątym a pięćdziesiątym rokiem życia, kiedy kobieta zacznie zbliżać się do menopauzy.

W tym wieku następuje spadek kobiecych hormonów płciowych, w połączeniu ze słabymi mięśniami Kegla może to doprowadzić do tak zwanego wysiłkowego nietrzymania moczu. To problem bardzo wstydliwy dla kobiet. Niekontrolowany wyciek moczu może pojawić się w bardzo wielu sytuacjach. Czasem wystarczy tylko kichnąć, aby bielizna była mokra. Dotknięte problemem kobiety powoli zaczynają izolować się od znajomych i przyjaciół, czasem nawet, kiedy problem jest bardzo nasilony, rezygnują z pracy zawodowej. Troska o mięśnie Kegla powinna więc być priorytetem każdej kobiety i to już od najwcześniejszych lat. Mięśnie Kegla możemy wzmocnić wykonując odpowiednie ćwiczenia. Do tych ćwiczeń można wykorzystać wspomniane na wstępie kulki gejszy. Kulki gejszy to zazwyczaj dwie (są modele złożone z jednej) kuleczki połączone sznureczkiem. W ich wnętrzu kryją się kuleczki o mniejszej średnicy i większej wadze od tych zewnętrznych. Umieszcza się je w pochwie, a zadaniem kobiety jest zaciskanie mięśni tak, aby kuleczki utrzymały się na miejscu.

Kuleczki działają w czasie ruchu, chodząc kobieta wprawia w ruch znajdujące się w środku kuleczki. Drgania te są niesłyszalne, nie ma więc przeszkód, aby ćwiczyć nawet podczas spaceru. Z czasem drgające kuleczki powodują samowolne zaciskanie się mięśni. Im dłużej będziemy ćwiczyć, tym łatwiej nam będzie ćwiczenia wykonywać. Będziemy robić to mimowolnie. Kulki gejszy dostępne są w wielu modelach. Są wśród nich kulki o różnej średnicy i różnym ciężarze. Kobiety, które dopiero zamierzają rozpocząć wykonywanie ćwiczeń powinny zdecydować się na kulki lekkie i o większej średnicy. Mogą stosować je kobiety w bardzo różnym wieku. Jedynym okresem, kiedy należy zrezygnować z ćwiczeń przy pomocy kulek jest ciąża oraz menstruacja. Prawidłowo dobrane kulki gejszy nie wywołują żadnych nieprzyjemnych objawów, dla niektórych par mogą okazać się także ciekawym gadżetem erotycznym.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?