Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Czy są sposoby na podniesie libido

Libido to inaczej pociąg seksualny. Wypływa z wnętrza naszego organizmu, służy zaspakajaniu naszych seksualnych potrzeb. W przypadku kobiet na libido duży wpływ mają zachodzące w ich organizmie zmiany hormonalne, stres, sytuacja rodzinna i wiek. Dlatego też zdarza się, że niektóre kobiety stają się oziębłe, nie mają ochoty na seks. Ze spadkiem libido można sobie jednak poradzić. Jak jednak to zrobić – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Stan umysłu a libido

Na libido największy wpływ ma nasz mózg. To właśnie on decyduje o tym, czy kogoś pożądamy, czy też nie. I tutaj przychodzi pora na naszą wyobraźnię. Jeżeli będziemy stymulować naszą wyobraźnię i nasze zmysły, mamy szansę na wzrost libido. Wyobraźnię możemy stymulować poprzez oglądanie erotycznych filmów, czytając erotyczną literaturę. Na pobudzenie libido pozytywny wpływ wywiera wyobrażanie sobie namiętnych scen łóżkowych niekoniecznie tych z życiowym partnerem/partnerką.

Libido a pozytywne nastawienie

Im bardziej jesteśmy pozytywnie nastawione do życia, tym większa szansa na zwiększenie libido. Wiele kobiet jest jednak nastawionych negatywnie zarówno do swoich życiowych partnerów, jak również do samych siebie. Wzbudza to w nich frustrację i niechęć do prowadzenia aktywnego życia seksualnego. Zmiana nastawienia wpłynie korzystnie na życie seksualne. Zamiast ciągle mówić „boli mnie głowa, dzisiaj nic z tego”, trzeba przestać wymawiać się bólem głowy i zacząć mówić „tak”.

Czy masturbacja pomoże nam podnieść libido

Masturbacja może nam pomóc w rozbudzenia libido. Kobiety z niskim libido powinny masturbować się codziennie. Okazji do masturbacji jest bardzo wiele, można to robić przy okazji prysznica, kąpieli, wykorzystać każdą spokojną chwilę w ciągu dnia. Należy masturbować się aż do osiągnięcia orgazmu. Jeśli osiągnięcie orgazmu przychodzi nam z dużym trudem, to może warto zdecydować się na zakup wibratora. Najlepiej sprawdzi się wibrator łechtaczkowy.

Co jeszcze ma wpływ na libido

Większą ochotę na seks przejawiają zadbane i atrakcyjne kobiety. Nowe perfumy, nowa fryzura i makijaż, zrzucenie nadwagi – to proste sposoby na podniesie atrakcyjności każdej kobiety. Spadek libido bardzo często jest efektem nie tylko braku dbania o własną osobę, ale także efektem konfliktów z partnerem/partnerką. Ich rozwiązanie nie zawsze jest możliwe bez pomocy specjalisty. Może więc udajmy się po pomoc do seksuologa.

Inne sposoby na podniesie libido

Nuda i rutyna są największymi wrogami libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Stąd bardzo pozytywnie na libido wpływa urozmaicenie. Szanse na utrzymanie wysokiego libido wzrastają, kiedy zmieniamy swoje seksualne przyzwyczajenia. Czasem wystarczy zmienić porę dnia i miejsce, w którym zazwyczaj się kochamy, aby znów poczuć radość z seksu i podwyższyć poziom libido. Zamiast ciągle kochać się w sypialni spróbujmy choć raz zrobić to pod prysznicem. Jeśli nie wyobrażamy sobie seksu poza sypialnią, to zadbajmy o wyjątkowy nastrój: kilka świec, seksowna bielizna to proste, ale skuteczne sposoby podniesienia libido.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?