Wyszukiwarka ogłoszeń towarzyskich Szukaj Divy .pl
Powered by SzukajDivy.pl

Czy spełniać fantazje partnerów?

„W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz” – mówi znane powiedzenie i w rzeczy samej trudno nie zgodzić się z zasadnością tych słów. Często jest także tak, że dwoje chce na raz, ale każdy ma inne fantazje i czegoś innego oczekuje od partnera bądź partnerki.

Stwierdzenie, że to mężczyzna powinien spełniać zachcianki kobiet odeszło do lamusa, ustępując miejsca szeroko rozumianemu równouprawnieniu, także na płaszczyźnie erotycznej.

Udany związek to związek partnerski. W praktyce oznacza to, że jedna strona powinna słuchać drugiej, respektować fantazje partnera lub partnerki, otwarcie mówić o własnych uczuciach i potrzebach, a docelowo znaleźć wspólny kompromis. Na pierwszy rzut oka wydaje się to trudne i męczące, jednakże rzeczywistość dowodzi, że szczera rozmowa potrafi zdziałać cuda, a często działa wręcz jak najlepszy afrodyzjak. Kluczowe pytanie brzmi jednak, czy należy spełniać fantazje partnera? Odpowiedź – wbrew pozorom – wcale nie jest tak prosta, jak może się wydawać.

Spełniać – owszem, warto, ale pod warunkiem, że godzimy się na tego typu eksperymenty.

Wielu mężczyzn podnieca sex oralny, mogliby to robić niemalże bez przerwy. Są jednak kobiety, które brzydzą się wziąć członka do ust i nie potrafią tego przełamać. W tej sytuacji nikogo do niczego nie można zmuszać, zamiast poprawić stosunki między partnerami, można uzyskać efekty zupełnie odwrotne. Warto jednak pamiętać, że istnieją alternatywne rozwiązania. Kupując nakładki na zęby i smakową prezerwatywę, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Wiele kobiet godzi się na taką opcję, gdyż ma świadomość, że nie poczuje smaku spermy, a pomiędzy językiem a penisem będzie cieniutka blokada w postaci prezerwatywy o ulubionym smaku. Prezerwatywę zawsze można zdjąć chwilę przed finałem, aplikując spermę na brzuch lub piersi partnerki, zakładając oczywiście, że partnerka wyraziła na to zgodę. Kolejną kwestią jest bdsm. Delikatnej przemocy próbuje wiele par, należy jednak pamiętać, że decyzja o zakupie odpowiednich gadżetów powinna być obopólna.

W tym przypadku niezbędna okazuje się szczera rozmowa, w trakcie której partnerzy ustalą, jakie gadżety i z jaką intensywnością będą wykorzystywać podczas erotycznych igraszek. Ważne jest, aby ustalić reguły gry erotycznej oraz jej intensywność. Najbardziej kontrowersyjne są trójkąty i czworokąty. Fantazje tego typu znacznie częściej dotyczą mężczyzn niż kobiet i właśnie ze strony męskiej wychodzi inicjatywa. Wiele kobiet ulega w obawie, że mężczyzna znajdzie sobie inną na boku. Jest to, niestety, zasadniczy błąd, tym bardziej, jeśli dotyczy trójkąta dwie kobiety + jeden mężczyzna. Patrząc na partnera, którego zaspokaja inna kobieta, partnerka może odczuwać obawę, lęk lub porównywać własne umiejętności seksualne do ars amandi oferowanej prze „konkurentkę”. Wiele wątpliwości wzbudza także trójkąt dwoje mężczyzn + jedna kobieta. W tej sytuacji kobieta zaspokajana przez innego mężczyznę może odczuwać swego rodzaju blokadę, czego efektem jest całkowity brak doznań erotycznych, a nawet ból podczas stosunku. Jeśli chodzi o zabawy w czworokątach, są one popularne przede wszystkim wśród par, które szczegółowo ustalają warunki i przebieg erotycznej zabawy.

Dodaj komentarz:

Twój pseudonim
Treść
Jak miał na imię Adam Mickiewicz?